uims<: VHKHm Een vak apart Een stomme fout, uiteraard kreeg de politie dat doek niette pakken. Buitensporig veel geweld werd er toen door de Guardia Civil gebruikt waarbij 4 tot 5 supporters gewond raakte. Door optreden van twee Franse agenten werden meer slachtoffers voorkomen. Na de wedstrijd werd de Capo (zangleider] genaamd Santos opgepakt en in de gevangenis gezet. Er is twijfelachtig bewijsmateriaal beschikbaar en relatief gezien een zeer zwakke misdaad begaan. Toch wordt er 8 jaar gevangenis straf geëist tegen Santos. Ondanks zijn dubbele nationaliteit (Frans/Spaans) wordt hij voor vol Spanjaard aangezien en ook berecht. Supporters in Frankrijk, Spanje en andere landen in Europa tonen hun solidariteit, maar de media en politiek pakken het gebaar niet op.De trainer, Eric Gerets, is met een aantal andere de gevangene op gaan zoeken in Madrid. Ook lieten de spelers van Olympique Marseille voorafgaand aan de wedstrijd een spandoek zien met de tekst: 'LIBERTE POUR SANTOS1. Eerder liepen zij de warming-up nog met in witte T-shirts met dezelfde tekst. Het vergde veel tijd om het onderwerp van discussie van voor de politicus, Minister van Buitenlandse Zaken Bernard Kouchner, op de agenda te zetten en om zo een standpunt in te nemen en druk te zetten op de Iberische overheid om het echte verhaal te krijgen. Wat als dit geen voetbalsupporter betrof? Op 6 november kwam de Spaanse eiser met 8 jaar cel voor Santos, de reden: 'verstoren van de openbare orde' en 'het ondermijnen van autoriteit'. Spanje, een deel van Europese Unie? Op 9 december is Santos veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf. In afwachting van het hoger beroep mag hij, na het betalen van 6ÜÜG euro op borgtocht vrijgekomen. Santos: 'Ik ben een ultra, ik ben tegen geweld en agressie.' VflKWï- Vooraf de wedstrijd Ajax - FC Utrecht waren er spandoeken te zien met de teksten 'Tegen het moderne voetbal' en 'Nooit FC Limburg'. Het is niet gebruikelijk te noemen dat supporters van een Nederlandse club andere Nederlandse clubs steunen. VAK41Ü heeft dit taboe doorbroken. Laat het voorop staan, VAK410 heeft geen enkele connectie met Fortuna Sittard, Roda JC of MW. Zelfs een uitgesproken sympathie ontbreekt voor één van deze clubs. Reden voor het laten zien van deze doeken is dat wij het zat zijn dat sommige personen het voetbal van ons afwillen pakken. Een quote onlangs van KNVB directeur Henk Kesler: 'Supporters hebben het over geelgroen of geelzwart dat door hun aderen stroomt. Schei toch uit, man! Dat bestaat al lang niet meer.' Van ons mag deze 'voetballiefhebber' liever vandaag dan morgen er nog mee stoppen, 2Q1D is niet dichtbij genoeg. Pagina 31 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 32