ffl[P)gDgF gj er^g](§leR Peperoni I^J onkere dagen, lage temperaturen, misschien hier en daar sneeuw ijs en veel versierde woningen. Dit alles geeft ons zo zeggen ze een gevoel van vrede, saamhorigheid en warmte. Ja het kerstgevoel zal overal weer volop aanwezig zijn en dus ook in het hedendaagse voetbal zal het niet aan een potje "kerst"ballen ontbreken. Dit jaar dan wel geen voetbal op 2e kerstdag voor onze Godenzonen, maar precies tussen kerst en Oud Nieuw zijn we toe aan 't potje tegen die geel groene tuinkabouters van de hofstadgroep. Je hoeft de komende periode maar de tv, radio, krant of internette raadplegen en de enige boodschap die je door je strot wordt gedouwd is vrede, vrede en nog eens vrede. Ik vraag me dan ook af of er bij het aanmaken van een speelschema al een kerstgedachte aanwezig is geweest in Zeist. Zo'n moment waarop Herr Kesler tegen zijn onderdanen zegt "Kom laten we er voor zorgen dat iedereen die Joden weer slechte dingen hoort roepen over de Hopjes, want op die manier zetten we die Mokumers weer in een slecht daglicht". Hierbij knikken zijn kleine Duitse onderdanen natuurlijk allemaal JA en zo geschied 't dat we in een periode van vrede tegen de meest walgelijke club van Nederland moeten spelen. Dat er geen uitsupporters mee mogen is nog een geluk op zich, want anders zou het de stadreiniging niet eens lukken om de stank voor Oud Nieuw de stad uitte krijgen. Toch zal deze wedstrijd zo hoopt het bestuur een mooie omlijsting krijgen, want ook op deze 28e december '08 staat het afscheid gepland van "onze" Klaas Jan Huntelaar. Hij die er deze eeuw voor Ajax de meeste doelpunten in heeft geknikkerd en nu voor een spotprijs, strik er omheen en een bloemetje erbij naar Madrid is verzonden. Wat de supporters betreft gok ik er op dat er ook hier aanleiding is voor een kritische noot richting bestuur, want wij betalen om AJAX te zien voetballen en volgens mij spreek ik namens velen als ik zeg dat KJH nog niet weg hoefde. Toch hoop ik dat KJH het afscheid krijgt wat hij verdiend, want ondanks dat ik bijna niet meer geloof in club spelers (de laatste was Heitinga] heeft Klaas Jan alles gegeven in zijn jaren voor Ajax. Laten we dan toch tevens nog even een paar naar mijn mening heugelijke punten noteren, want om te begin nen lezen vele Ajacieden vandaag alweer de 3e Meersche Helden, hebben we al bijna een half seizoen geen' hommeles bij Ons Aller Ajax en zijn we nog steeds volop in de strijd voor de 3e ster. Er bloeit iets moois in Mokum en het zal misschien nog even duren, maar ik heb het gevoel dat we weer op weg terug zijn met Ajax naar mooie successen. Laten we natuurlijk wel kritisch blijven, maar ook geloven want ook al heb ik persoonlijk een broertje dood aan religies ik geloof en zal altijd bjijven geloven in jouw, mijn, jullie en Ons Aller Ajax. We zijn er altijd geweest, we zullen er altijd zijn en of het nu kerst is of niet 1 ding zal altijd een feit zijmgls we weer langs zijn geweest. Ze hebben dan namelijk overal Engelen horen zingen. Vanuit Vak 1 26 alvast een sportief 2ÜG9 en tot op t Leideplein. /a Peperoni w

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 30