Pd Gl](§[F(^(§[rt^(lg Dil(g1(i[n] M\\\ 01]iD(g[hti^ stempel I n deze donkere dagen rond kerst probeer ik elk jaar even stil te staan bij alle ellende in de wereld en wat ik daaraan kan doen. Al snel kom ik tot de conclusie dat er weinig is wat ik kan doen, zeker niet in mijn eentje. En daarom dwalen mijn gedachten al snel af en kom ik terecht bij Ajax. Waarschijnlijk heeft dat te maken met de winterstop en de tijd van het jaar: even stil staan bij... Je weet wel, dat zweverige gedoe. Toch doe ik er onbewust aan mij. Ik kijk terug op de eerste seizoenshelft, hoe deden de Godenzonen het en hoe was mijn algehele Ajax-gevoel? En hoe zal het in de tweede seizoenshelft verder gaan? Ik ben overigens niet zo'n gedetailleerde terugblikker of vooruitziener. Sommige Ajacieden hebben hele complexe analyses van het eerste deel van het seizoen en ze hebben soms een compleet strijdplan voor de tweede helft. Ik niet, ik hou van simpel en ben daarnaast geen ervaren beleidmaker. Ik draai ook meer op mijn gevoel, ook al ben ik een rationeel persoon. Mijn sterrenbeeld is dan ook Tweeling. Of is het mijn meervoudige persoonlijkheidsstoornis? Nah, dat denken wij niet. Op het moment van schrijven staat Ajax tweede, drie punten achter op AZ en 16 punten voor op dat clubje van Woutertje Bos. Ik hoorde overigens datfortis als clubsponser wordt vervangen door Icesave. Maar dat terzijde. We staan tweede en we maken nog kans om herfstkampioen te worden. Marco heeft gezegd dat we alle wedstrijden tot de winterstop moeten winnen, dat zou mooi zijn. Wat nog mooier zou zijn is een beter, meer gestructureerd, effectiever en agressiever spelend Ajax. Een Ajax dat weer kracht en onoverwinnelijkheid uitstraalt en dat ook laat zien op het veld. We staan dan wel tweede op drie punten, maar ik heb nog niet het gevoel dat we elk moment sprankelend voetbal zullen gaan spelen. Waarschijnlijk heeft het tijd nodig, maar hoeveeltijd? Gelukkig zie ik ook genoeg goede zaken. Zoals tegen NAC, de 3-G overwinning. Het spel was matig, maar met vlagen zag ik toch een beetje het oude Ajax terug. Enkele mooie en snelle combinaties van onder andere Suarez, Cvitanich en Lindgren, de prachtige uitspeelactie van Siem de Jong op de achterlijn, voordat hij getorpedeerd werd. En ook het feit dat Daley Blind - nog een broekkie - in het veld staat alsof hij al jaren in het eerste speelt stelt me tevreden. Er zijn echter nog teveel slechte wedstrijden, maar gelukkig worden deze meestal toch gewonnen. Hopelijk gaat Ajax zijn wedstrijden steeds beter spelen, dan kunnen we ver komen. Zowel in de nationale competitie als in de Europacup (ja, we overwinteren in Europa!]. Ik wacht het rustig af. Nou ja, rustig. In ieder geval heb ik er wel vertrouwen in. En als dat ook geldt voor Marco en consorten, dan komt alles goed. Ja ik weet het, het is een beetje een dooddoener, maar toch. Ik heb nog wel wat kanttekeningen met betrekking tot de eerste seizoenshelft. In de eerste plaats is dat het vertrek van Klaas-Jan Huntelaar. Ik vind het jammer dat hij vertrekt en ik gun hem het allerbeste. Maar ik vind het nog steeds 'not-done' om halverwege het seizoen te vertrekken, zeker als je eerder hebt gezegd dat je er dit jaar 35 in zal schoppen. Dan mag je er toch vanuit gaan dat hij tot het einde zal blijven. Zeker omdat Marco een paar maanden geleden een bod van 40 miljoen heeft geweigerd. Ik weet niet of er meer speelt, maar ik vind het niet kunnen. Klaas-Jan, het ga je goed, maar je had moeten blijven. Verder is het met de kwaliteit van het huidige scheidsrechterskorps dramatisch gesteld en is het aantal goede scheidsrechters niet eens op een hand te tellen. Tenminste, als je met het afsteken van vuurwerk voorzichtig bent... Soms mis ik Dick Jol, had je tenminste nog leuke spreekkoren die je kon verzinnen. Of spreekt daar de champagne? Anyway, bij deze wil ik Fontein en Van Geel nog even feliciteren met de tonnen euro's aan bonussen en hoop ik dat Marco de winterstop goed doorkomt en met frisse moed ons Ajax weer brengt waar het moet zijn: aan de top! En Sjakie, bedankt voor al die jaren. Je was en bent een echte Ajacied. Ajax was je leven. Je was een echte. Respect. We zullen je missen, maar nooit vergeten. Mazzel, Stempel De Meersche Helden 2008 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 29