tklPpd BMfÈ ©Wig Dave e ontmoeten Dave de man achter Leipe Shit Ouwe, een Amsterdammer die een bepaalde visie heeft. Hij is bekend geworden door zijn filmpjes op onder andere You Tube. In Amsterdam is het een begrip aan het worden overal zie je graffiti en posters hangen. DMH sprak met hem. Ik ben bekend geworden door de filmpjes op You Tube en op Geen Stijl, Geen Stijl was de eerste die mijn filmpjes plaatsten, als zij dat niet hadden gedaan was het niet zo snel met mijn bekendheid gegaan. Voetbal daar heb ik weinig mee, kan zelf niet voetballen kan alleen maar verschrikkelijk hakken. In mijn jeugd was graffiti het belangrijkst, vanaf 1985 was dat mijn scene. In die tijd kwam ik ook veel Ajacieden tegen die deden ook veel aan graffiti. In 1998 ben ik gestopt met graffiti. Het ontstaan van Leipe Shit Guwe, dat is eigenlijk 8 jaar geleden in een kroeg in Amsterdam, ik vierde daar mijn verjaardag en er was daar een Ajax supporter die door het lint ging, zijn vrouwtje schold hij uit en geen helemaal uit zijn dak. En zon 3 jaar geleden heb ik daar wat meegedaan en toen ontstond Leipe Shit Ouwe. En door mijn filmpjes werd dat door velen overgenomen, Er heeft zelfs bij een wedstrijd van Ajax een groot spandoek gehangen met daarop Leipe Shit Guwe AFCA. Leipe Shit Ouwe speel ik dat ben ik niet zelf, zeg maar een typetje. Met de filmpjes wil ik bereiken dat iedereen straks door heb dat ik acteer, nu is dat nog niet zo. Mijn eerste filmpje was de politie achtervolging Op internet heb ik hem ook zo weggezet en daardoor veel hits gehad. Bezoekers gaan dan zoeken op politie of achtervolging. En omdat ik positieve reacties heb gehad ben ik doorgegaan met die naam Leipe Shit Ouwe. Ik gebruikte vaak politie kleding en zette de politie voor schut, persoonlijk heb ik niet zo veel met de politie. Dus het onvermijdelijke gebeurde op een dag om half 7 's morgens stonden ze voor de deur. Ze wilde me meteen in de handboeien gooien maar daar had ik geen zin in. Alle computers, mobiele telefoons werden in beslag genomen. Ik werd meegenomen naar het bureau en mijn vriendin werd thuis in een stoel gezet, en moest daar 1,5 uur blijven zitten totdat ze alles hadden gepakt wat ze wilde hebben. Een echte zaak hebben ze nooit gehad, ik had meteen een goede advocaat in de arm genomen en die zij mij ook maak je geen zorgen dit wordt nooit een zaak. Ik zou handelen in politiekleding maar laten we eerlijk zijn op marktplaats kan je alles kopen wat je wil. Wel werdt mij verzocht om geen filmpjes te maken met de politie erin. Na drie weken kregen we onze telefoons en computers terug, uiteraard waren deze helemaal gecontroleerd. Het eerste wat ik toen heb gedaan is het filmpje erop gezet van het jongetje met het syndroom van down en daarna Donny in Mexico een corrupte agent die zijn vakantie in Mexico vierde, en daar zijn dingetjes deed. Daarna zette ik het filmpje van gekke Gerrit erop, die draagt politiekleding, in dit filmpje zeg ik het is verboden om in Nederland politiekleding te dragen het is zelfs strafbaar. Ik zeg op het laatst als een jongetje met het syndroom van down en een achterlijke wel politiekleding mogen dragen, dan is de scheidingslijn tussen een agent en een mongooltje heel dun. Een agent is dus eigenlijk een achterlijke mongool. Wat mij daarna verbaasde is dat ik niet werd opgehaald door de politie wat ik dus wel had verwacht. Als ze dat wel hadden gedaan hadden ze er alleen maar meer last van, ik werdt steeds bekender en de media begon interesse te tonen in mij. Leipe Shit Ouwe is niet vastgelegd, de domeinnaam heb ik wel maar omdat het geen merknaam is is de naam LSO niet vast te leggen. De website is een drama ben er al heel lang mee bezig maar het wil maar niet lukken. Ondanks dat heeft het me geen windeieren gelegd, maar als de politie mij weer zat is en mij van You Tube weg haalt ben ik uit de lucht, dat is wel een groot nadeel. En dan moet je weer van voor af aan beginnen dan kent niemand je meer naar een paar weken, en dat is moeilijk. Na dat akkefietje met de politie moest ik weer helemaal opnieuw beginnen ik zit nu weer op 500 kijkers per dag. Ik heb een eigen bedrijf (telefonie) dat heet ook sinds een halfjaar LSO. Ik kan nog niet leven van Leipe Shit Ouwe maar het gaat de goede kant op. Mijn doel is uiteindelijk om zo bekend te zijn dat ik een theatershow kan beginnen, op dat punt zit ik bijna. Maar ik wil geen cabaretier worden kan er ook niet èèn opnoemen waarom ik moet lachen, Ik ben gewoon grappig van mezelf. Jochem Meijer of Najhib Amhali leren een stuk uit hun hoofd en vertellen elke week hetzelfde ik kan dan niet. Ik kan een grap niet 2 keer vertellen. Elk You Tube filmpje is ook op dat moment bedacht en meteen gefilmd. Je kan zeggen ik heb geen repertoire alles is op dat moment bedacht. Het publiek gaat mij ook helpen, ik zie iemand zitten en ik denk daar iets bij, en daar ga ik op in. Ik laat dan mijn fantasie werken, ledereen heeft met een bepaald liedje gevoelens en die zijn bij iedereen anders daar kan ik ook wat mee, dan ga ik grappen vertellen en kom ik los. Tijdens de show kan je ook gewoon lopen er staan koelkasten je kan gewoon wat te drinken en eten pakken. Het moet gezellig zijn niet dat je na 2 uur gebroken uit de zaal komt. En mij wens is daar mee te beginnen in de zomer van 2009. Ik begin dan met een zaal van 200 man en die pis ik vol. En als het een succes wordt ga ik natuurlijk groter. Daar ligt ook mijn toekomst op de bühne. Misschien is het wel leuk dat ik een keer een nummer ga zingen op de middenstip van de Arena en dat jullie via de schermen kunnen meezingen lekker op zijn Amsterdams. Dan zit ik te denken aan de Spaanse versie van My Way en dan Spaans met een Amsterdams accent lijkt me geweldig 50.000 man die meezingen. Pagina 27 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 28