Gregysr^ mm éMP WodD Interview Dus we hebben straks half Ajax in Madrid spelen? "Hahaha, laten we het hopen." De laatste tijd is er wat veranderd in het stadion. Vak 410 is verplaatst en de sfeer is anders geworden. Merken jullie dat? "Ja, Dat werkt echt als een stimulans op de spelers. Je hoort het misschien niet als je geconcentreerd aan de bal bent, maar over het algemeen hoor je het echt wel. Ik in ieder geval wel." Wat is nou precies je favoriete positie. Maakt het je uit waar je speelt? Of bepaalt de trainer en maakt je niet uit als je maar in de basis staat? "Ik sta nu in de verdediging, dus ben ik verdediger. Ik ben al blij dat ik in de basis sta en dat ik veel speel. Je moet wel reëel blijven in je weg naar de absolute top. Hoe verloopt de communicatie achterin tussen de spelers? "Ja, die verloopt gewoon goed. Met Oleguer praat ik gewoon Engels, net zoals met de andere Spaanse spelers trouwens. Ze zitten ook op Nederlandse les, en kennen de Nederlandse voetbaltermen ook al." Heb je eigenlijk al voor een vertegenwoordigend elftal gespeeld? "Ja, voor Oranje Onder 1 9, al heb ik er niet veel voor gespeeld. Daarna de Onder 21 en Jong Oranje." Sinds kort is er een nieuw soort Oranje gekomen. Wat vindt je van Oranje B? Je bent er ook al voor geselecteerd. Zie je het als een opstap naar Oranje A? "Ja, zo zien ze het wel hè, als een tweede team van het grote Oranje. Interland voetbal is wel goed, zeker nu we met Jong Oranje zijn uitgeschakeld. Maar dan wel alleen als de timing goed is. Als we nu al zo een vol programma hebben met Ajax, dan wil je liever niet naar Oranje B gaan en eerder je rust pakken." Hoe komt het dat het bij wedstrijden in slecht weer zo slecht gaat? We willen jullie geen mooi-weer-spelers noemen, maar waarom loopt het in dat soort wedstrijden niet? Denk hierbij aan Heerenveen-uit en AZ-uit. "Ik denk dat het echt toeval is. Dat soort wedstrijden kun je ook verliezen bij mooi weer, het zijn gewoon heel moeilijke tegenstanders. Tegen Heerenveen kom je heel ongelukkig al snel op 0-2 achter. Dan wordt het ook nog 0-3 en zie je toch dat de kopjes gaan hangen. Dat hoort natuurlijk niet, je moet gewoon doorgaan na zo'n ongelukkige achterstand." Pagina 25 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 26