ire^@o^ mm (èmp WndD Interview Hoe is de sfeer bij de huidige selectie van Ajax? "Echt goed, echt leuk. Top, met alle spelers." Vroeger had je in de selectie een kabel: de donkere jongens waren zeg maar een kliekje. Daar is nu helemaal geen sprake van? "Iedereen kan gewoon goed met elkaar opschieten. Natuurlijk heb je wel bepaalde groepjes die meer met elkaar omgaan. Voor de rest kan iedereen gewoon leuk met elkaar omgaan." Wat is Marco van Basten voor trainer? "Een rustige trainer met een goede visie op het spel. Hij weet zijn visie ook goed op de groep over te brengen." Het lijkt namelijk wat killer te zijn geworden naar de fans toe. Er staan nu bijvoorbeeld hekken en ook hangen er doeken bij de training. Is dat allemaal puur om kampioen te worden? "Volgens mij hangen die zeilen er tegen de wind. De hekken staan er denk ik voor onze rust. Je hebt niet altijd evenveel zin om een hoop mensen om je heen te hebben en je er niet door kan." Dus er waren vroeger wat irritaties daarover geweest? "Ja, misschien wel. De trainer weet zelf natuurlijk ook hoe het is geweest. Hij is zelf ook speler geweest." In de tijd van De Meer was het allemaal veel vrijer. Heb je daar ooit wel eens iets van meegekregen? "Nee, daar weet ik niks van." De vorm van Ajax. Thuis is die nog niet helemaal top, maar we winnen wel alles. Hoe komt het dat er voor ons gevoel zeker bij Willem II, geen team staat? "Als ik het wist... Ik weet het ook niet." Wij hebben deze vraag ook aan Klaas-Jan Huntelaar gesteld. Hoe komt het dat tegen de grote ploegen jullie er wel vol in gaan en tegen de kleinere clubs niet? "Ik kan alleen maar bedenken dat dat met motivatie te maken heeft. Het is niet dat je het niet kan, want tegen andere clubs kan het wel. Dan ligt het toch aan instelling denk ik." Pagina 23 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 24