Gre^w mm émp Wjej Interview Je bent geboren in Amsterdam. Is Ajax altijd jouw club geweest? "Ja, altijd eigenlijk." Je bent dus teruggekeerd in 2GG5. In 2006/2007 maakte je debuut in het eerste. Wat deed dat toen met je? Had je zoiets van: zie je wel, ik kan het toch? "Ik ga altijd uit van mijn eigen kwaliteiten, ik wist wat ik kon. De problemen die ik had gehad, waren vooral in mijn jeugd, tijdens de puberteit: mijn gedrag, mijn instelling, ik had een grote mond. Aan mijn voetbal kwaliteiten heeft het nooit gelegen." In maart 2007 maakte je je debuut. Tegen wie was dat? "Ik mocht meteen in de basis beginnen, uit tegen FC Twente (1-4 overwinning - red.)" Je hebt verschillende trainers meegemaakt. Van welke trainer heb je het meest geleerd? "Van allemaal heb ik wel wat geleerd. Iedere trainer had op zijn eigen manier een bijdrage." Je zit nu voor het 3e seizoen bij de selectie. Van welke speler heb je in die drie jaar het meest geleerd? "Niet van specifiek één speler. Maar ik heb veel geleerd van Heitinga, Jaap Stam, Üleguer. Die hebben allemaal veel ervaring, hebben vaak ook in de top al gespeeld, dus daar kan en kon ik veel van leren." Welke speler had jij als voorbeeld? "Ik heb niet echt een voorbeeld gehad. Er waren wel spelers die ik leuk vond om naar te kijken, maar geen echte voorbeelden." Jaap Stam bracht altijd iets in bij de trainingen. Als de training was afgelopen ging hij altijd nog even zelf aan zijn lichaam werken. Waarom gebeurt dat niet meer? Is dat motivatie? "Ja, ik denk dat wel met discipline te maken heeft. Het is iets wat uit jezelf moet komen, je eigen motivatie. Ik zit zelf wel elke dag in het krachthonk, maar veel spelers zie je daar niet. Maar dat moet je zelf weten vind ik." Je speelt nu in het eerste. Zo'n wedstrijd als afgelopen donderdag (HSV uit - red.): een vol huis, veel Ajacieden... Wat doet zoiets met een speler? "Een prachtige sfeer en een prachtige wedstrijd natuurlijk!" Ok, dat klopt natuurlijk. Jij bent één van de spelers die naar ons toe kwam. Heeft dat ook met motivatie te maken? "Ik vind het gewoon top dat de supporters helemaal meereizen ook als we uit spelen en ons de hele wedstrijd blijven aanmoedigen." Nu komen jullie dan naar ons toe, zeker als jullie gewonnen hebben. Maar soms missen we dat een beetje. Bij een slechte wedstrijd, zoals bijvoorbeeld tegen Heerenveen uit, lopen jullie dan meteen naar binnen. "Ik was er in die wedstrijd met rood vanaf gegaan, maar het is natuurlijk wel de bedoeling dat we de supporters bedanken, ook na zo'n wedstrijd." De Meersche Helden 2008 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 23