Gre®Ksff^ mm émp Interview Gregory, welkom. Je bent uiteraard ooit ergens begonnen met voetballen. Bij welke club was dat en hoe oud was je toen? "Dat was bij Blauw Wit in Amsterdam. Ik was toen 5 jaar." Daar ben je blijven voetballen totdat je gescout werd? "Nee, naar twee jaartjes ging ik daar weer weg, naar DCG. Daarna heb ik aan de talentendagen meegedaan." Je bent dus naar de talentendagen van Ajax gegaan? En je mocht meteen blijven? "Ja, maar dat was wel na heel veel stages. Ik kwam er steeds doorheen en ben uiteindelijk aangenomen." Welke elftallen heb je doorlopen voordat je naar Haarlem toeging? "De E2, de E1de D2, nog een keer de D2, de D1 en een deel van de C2." We hadden toen een samenwerkingsverband met Haarlem. Wat deed het met je toen je - zo zien wij dat - terug werd gezet naar Haarlem? "Tja, dat was een grote klap voor mij. Ik was er niet blij mee. Ik was weggestuurd bij Ajax vanwege mijn gedrag." Heeft het spelen bij Haarlem je uiteindelijk wat geleerd? "Ja dat heeft me wel goed gedaan. Het niveau was daar stukken lager. Dan gaan je ogen toch ff open. Je wilt toch graag de top halen en wordt dan geconfronteerd met hoe het ook kan gaan. Je gaat er dan toch meer voor vechten." Hoe ben je weer terug bij Ajax beland? "Dat ging veelal via Henny de Regt, die toen Hoofd Jeugdopleiding was bij Haarlem. Edmund Claus was toen mijn trainer. Ook Danny Blind heeft me toen overtuigd om terug bij Ajax te komen." Je kwam terug bij Ajax in de A1Wat was je gevoel toen? "Ik had er toch wel gemengde gevoelens bij. Ze hadden me natuurlijk weggestuurd, dus ik twijfelde eerst of ik wel terug wilde gaan. Ik moest kiezen: zou ik koppig en boos zijn en weg blijven, of voor wat in mijn hart zit. Ik heb gekozen voor hetgeen dat ik toch eigenlijk echt wilde: terug naar Ajax." Pagina 21 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 22