It M ^©(jDffe Speech Ter nagedachtenis aan Sjakie ^ïpeech ter nagedachtenis aan Sjakie Namens alle supporters van Ajax wil ik eerst alle nabestaanden condoleren en heel veel sterkte wensen met het verlies van onze materiaalman Sjakie Wolfs. Sjakie, ik vind het een eer om hier namens de supporters een afscheidswoord te mogen doen. Jij verdient niet alleen een woord maar ook een gebaar van ons. Na het eerbetoon in het stadion, de advertenties in de kranten en de condoleances op de internetsites hebben we je daarnet een eer betoon gegeven met vuurwerk. Wij willen je graag ook het aller laatste balletje gehakt aanbieden. Qmdat je daar zo gek op was. Ook mogen we namens de familie, van der Vaart, Sneijder en Heitinga jou een bloemstuk aanbieden. Helaas konden zij vandaag zelf niet aanwezig zijn maar ze wilden het graag, dat de supporters van Ajax dit bloemstuk regelden voor jou. We hebben ook nog even twee Amsterdammertjes geregeld via het stadsdeel, deze stonden binnen een half uur bij mij thuis maar als dit niet was gebeurd dan hadden we ze gewoon uit de grond gerukt. Voor jou Sjaak. Wij hopen dat het bruine paaltje bij jou familie in de tuin komt te staan. Want dat was je, een Amsterdammertje. De witte zal worden opgepimt door vak 41 en samen met het shirt wat ik nu aan heb, waar Sjakie Wolfs Forever opstaat, komen te staan in de portiersloge. Naast het bronzen beeldje van Bobby Haarms. Daar horen jullie, bij de ingang van Ajax. Het is al vaak gezegd dat jij als ballen opblazer en noppendraaier uniek was. Jij hebt het hart op de juiste plaats, omdat jij precies wist hoe je met spelers en supporters om moest gaan. Bij de training van de spelers, in DE MEER konden wij zonder aarzelen een rondleiding krijgen door de Ajax kleedkamers, het krachthonk en het spelershome ook al waren er nog spelers aanwezig. Dat we zo dicht in de buurt van de spelers konden komen vonden we prachtig. Het maakte jou niets uit want jij vond dat wij net zoveel Ajacied waren als de spelers zelf. Je had iets speciaals, of het nu een ging om een woord of een grap. Jij begreep als geen ander hoe wij, als supporters in elkaar zaten. Ook heb jij, van heel veel kinderen, echte Ajaciedjes gemaakt. Gewoon door ze een handtekening of een aai over hun bol te geven. Je noemde de supporters altijd prachtige lieve mensen. En zei dan altijd Met twee gebalde vuisten, blijf je club steunen. Voor ons was het officiële afscheid, een afscheid om in te lijsten. Ik en mijn vriendin liepen aan jouw handen mee het veld op door een erehaag van Ajaxspelers en Ajax prominenten. Bij de middenstip pakte ik de microfoon om je toe te spreken Tvnrja m Dl eer01jjoLn^aeouu^^A/an^^ton^nie^cn^tevi^Ti eer in je schoenen en dan kan je beter op een vrouw vallen als je omdondert. Het eerste wat ik zei door de microfoon was!! Sjakie Ouwe rukker!! Gewoon op zijn Amsterdams!! De toon was gelijk gezet op de tribune. We lieten je met een karretje van de grasverzorgers naar de F-Side brengen. Daar pakte ik een bank, een bank die jou was afgenomen i.v.m. je gezondheid. Daar zat je dan voor het laatst op de bank. In het stadion met zeker nog 30.000 Ajax supporters, die jou allemaal toe zongen. Geweldig vond je dit. Toen ook nog de spelers zich bij het bankie melden was het feest compleet. Een kippenvel gevoel, we genoten er allemaal van, De volgende dag zagen we je bij de portiersingang in de Arena. Mirjam die aan jou rechterhand had meegelopen op het veld zei tegen jou: "En Sjakie,, vond je het mooi, jouw afscheid? Jij zei!!! Geweldig, geweldig en wat een mensen hé, was u er ook mevrouw". Het kon Amsterdamse humor zijn maar helaas waren er een paar dingen langs je heen gegaan. We zullen nooit vergeten, hoe jij, als je langs ons vak kwam lopen er altijd meteen een sfeertje ontstond. Je stak dan je rechtervuist omhoog, wij voelden gewoon dat je zei, nee, dat je van binnen zong recht uit je hart. "Dit is mijn club, mijn ideaal. Dit is de mooiste club van allemaal, hier ligt mijn hart, mijn vreugde, mijn verdriet, het kan dooien het kan vriezen we kunnen winnen of verliezen maar een betere club dan deze is er niet." Wij zo puur. -20- Pagina 15 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 16