[South Crew] ^Huid Gestoord.... Groningen-Ajax, 13 april 2008, de Groningen fans hebben een tifo bedacht:"Noord Gestoord". Een doek dat samen met 8QÜÜ pleerollen voor een prachtig plaatje moet gaan zorgen. Echter de pleerollen zijn niet geïmpregneerd en vatten vlam! Een enorme rookontwikkeling volgt. De supporters vluchten het veld op. Na lang wachten besluit de wedstrijdleiding om de wedstrijd af te lasten. September 2ÜÜ8. De weken voor Ajax-Groningen worden besteed aan het voorbereiden van de tegenactie! De actie is een samenwerking van het sfeerteam, Vak41 en de STH-CRW. Eerst moet gekeken worden wat voor actie er uitgevoerd gaat worden en hoe dit vorm gegeven kan gaan worden. Gekozen wordt voor de tekst 'Zuid Gestoord' om de vergelijking met de mislukte actie van Groningen duidelijk te maken. Tijdens de sfeerteamoverleggen, die maandelijks plaatsvinden, wordt besloten om het tekstdoek te begeleiden met een witte waterval aan werplinten. 1 werplinten worden besteld, evenals 6 stadiumshots die linten van 2G meter lang tot 50 meter de lucht in kan schieten. Ook zijn er 4 confetti shooters besteld en een aantal hand shooters voor op de 1 e ring. De taken worden verdeeld. De STH-CRW bestelt de spuitbussen en zorgt voor de tekening. Vak41G zorgt ervoor dat het doek genaaid wordt. Het wordt een doek van 40x3 meter. Ajax zorgt voor de bestelling van de werplinten en de diverse shooters en voor de vereiste draaiboeken en certificaten. 17 oktober 2008. De dag voor de wedstrijd. De brandweer is het niet eens met de strekking van de actie en wil de actie afkeuren! Ajax staat echter achter de actie en reageert adequaat. Aangezien alle doeken en linten geïmpregneerd zijn en dus voldoen aan de strenge veiligheidseisen kan de brandweer niet anders doen dan de actie groen licht geven! 18 oktober 2008 11:30 uur, de wedstrijddag. Er moeten nog een hoop dingen worden gedaan, ledereen is aanwezig. Het genaaide doek wordt opgehangen in de gracht van de ArenA. De STH-CRW zal samen met Vak410 het doek spuiten en al snel worden de eerste contouren van de letters zichtbaar. Daar het doek 3 meter hoog is, wordt met ladders en steigers gewerkt om de letters op het doek te krijgen. Pagina 11 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 12