De winkelstraten zijn een walhalla voor de shopaholics onder ons. Hier heb je geen PC Hooft straat maar een hele PC Hooft wijk! Ik snap nu waarom Sylvie het hier drie jaar heeft kunnen uithouden. Mocht je ooit met je schatje hier gaan winkelen dan zou ik de pinpas van de en/ of rekening heel goed verstoppen! In dit reservaat kun je Gooische Vrouwen en Noppen Naaldhakken tegelijk opnemen. Om onze honger te stillen gingen we voor het Thaise wok-ontbijt. Nummertje 18 met bami. Ik heb slechter ontbeten! Onze Sjeeraar ging nog even als undercover smaakpolitie wat Bratwursten testen. Om zich daarna bijna te verslikken in een overdosis Rennies en Diacure. "Hier word ik dus niet vrolijk van!" Nog even snel gepind om mezelf een sluitend alibi te verschaffen. "Reeperbahn? Ik ontken alles en zeg niets zonder mijn advocaat!" Zo, dat bruggetje is snel gemaakt! De Reeperbahn. Poel des verderfs. Het Sodom en Gomorra van Hamburg. The place to be dus. We waren niet de enigste die er zo over dachten want al gauw bleek dat het een Hollandse enclave was geworden. De beruchte Reeperbahn was Amsterdamned. Na een kroegentocht van zo'n twee uur bleek dat de Polizei deze dag had uitgekozen voor een grootscheepse oefening. Ze verschenen in allerlei soorten en kleuren en met busjes en waterkanonnen. Onze aanwezigheid werd niet echt meer op prijs gesteld... Om een gedwongen overnachting te voorkomen moest ik nog even een pitstop maken bij de Burger King. Da's niet gelogen! Ik kon me gelukkig nog beheersen zodat ik niet als de look a like van Johnny van de Burger King door het leven hoef te gaan. Nadat de kruitdampen waren opgetrokken begon het kat en muis spelletje met de politie. Om onduidelijke redenen vond men het nodig om telkens een straat te ontruimen. Uiteindelijk hebben we toch een tijdje in een leuke kroeg gezeten waar een vrolijke Fraülein de toko in haar eentje draaide! Rauchverbot? Huhh? Wel nog even mijn slurptax gehaald. Enne, geen glaasje gesneuveld! Na een tochtje met de metro en de pendelbus (ook Hamburg is rijp voor de OV chipkaart] arriveerden we bij het stadion. Waar men maar liefst 2 poortjes ter beschikking had gesteld voor de soepele doorstroom van 3000 Ajacieden! Ideaal voor een claustrofobie-therapie. Leuk scrabblewoord trouwens. Om de verhitte gemoederen te bedaren werd om de vijf minuten gedreigd dat het waterkanon zou worden ingezet. Wasser? Feuer! Uiteraard even in het kader van mijn SAS (Schijt aan Sonja) dag een hamburgertje (what else?) gescoord en toen het vak op. Wat een gaaf stadion en wat een sfeer! Supertoll! Bij het begin van de wedstrijd ontrolden we onze megavaan over de drie vakken. Echt een supergave tifo-actie! De camera's van onze oosterburen flitsten er dan ook lustig op los. Wederom zat de stemming er lekker in. Ik hoorde al snel via mijn GSM dat we zeer goed te horen waren bij de thuisblijvers. De eerste helft was matig van twee kanten maar wel spannend. In de tweede helft greep Ajax het initiatief en na de driebander van Leo gingen we massaal uit ons dak. Jetzt geht's los! Na ons uitermate amicaal afscheidsprotocol (Auf Wiedersehen!) moesten we nog even in het vak blijven. San Marco kwam ons na zijn interview bij de NOS nog hoogstpersoonlijk bedanken voor de steun. Klasse, jochie! Even later kwamen onze helden één voor één het veld op en vierden we samen nog even een feessie! Hoogste tijd weer om naar huis te gaan en met de volledige bezetting in de bus verlieten we de stadsgrenzen. De twee Bacootjes deden het prima als slaapmutsje en om 01.00 gingen de luikjes dicht. Conclusie: ik win altijd in Hamburg! Zijn ze er toch in getuind! De Meersche Helden 2008 Pagina 1

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 11