AFCA SUPPORTERSCLUB Afscheid van Sjakie Wolfs: De AFCA Supportersclub bedankt alle Ajacieden voor de massale opkomst, de erehaag met fakkels, de mooie woorden en de massaal gezongen liederen! Een waardig afscheid van ons icoon Sjakie! HAMBURG UIT: ZIJN ZE ER TOCH INGETUIND! Na een nachtrust van maar liefst twee uur ging donderdagochtend om G3.GG mijn wekkertje af. Of beter gezegd: de klokradio stond op het standje "luchtalarm" en gaf "code red" aan: Ajax-time! Na het inpakken van het overlevingspakket (VI, Sportweek, pompstationsandwich, pakjes sap en 2 zakken chips] meldde ik me vol goede moed in het home. Nog even snel een KVÜ-tje (koffietje voor onderweg) naar binnen gewerkt en daarna met een mannetje of dertig het busje in. Gelukkig ontbrak ook de typische chauffeurshumor niet ("ik zit links voorin") en de hoeveelheid ingeslagen bier en fris bracht me even in de veronderstelling dat ik bijrijder was van de drankenhandel. Onze voorzitter las nog even de statuten en reglementen voor met betrekking tot het artikel: kotsen in de bus. Zelf opruimen en 50 Euro dokken. Die betaal ik voortaan wel vooruit als borg... Ook de muziek was uitstekend geregeld. De auto repeat knop werkte als een dolle! Ik kan geen banaan meer zien of ik moet aan de oren van Ernie (die van Sesamstraat] denken en het stukje van De Vliegende Panters over Dickie Dick kan ik nu geblinddoekt en achterstevoren oplepelen. "Kijken wat ie doet!" Na een reis van 6 uur gaf de TomTom aan dat das Endziel erreicht war en stapten we uit op de speciaal gereserveerde Parkplatz. Uiteraard gaf de lokale parkeersheriff, inclusief bijbehorende hoed, sehr pünktlich aan waar de bus mocht staan. Daarna konden we meteen ons omwisselbiljet ruilen voor een echt kaartje en onze uitkaart laten oppimpen met de code: EU. We hadden vernomen dat onze roem ons al was vooruitgesneld. De Hamburgse Bromsnor had zijn inwoners al vast gewaarschuwd voor het naderende onheil dat veroorzaakt zou worden door een invasie van Hollandse barbaren. "Hooligans? Bleef het daar maar bij! Een selecte groep van 700 Ajacieden is nog vele malen erger. Zeg maar gerust: van de buitencategorie!" En hebben daarmee zelfs recht op het predikaat: "Überhoolie". We waren al bij voorbaat zonder proces door het Holland-tribunaal veroordeeld... Het weerzien met het voormalige Volksparkstadion was tevens een terugkeer naar de goeie ouwe tijd. Eenentwintig jaar geleden mocht men mij voor het eerst daar verwelkomen. In oktober 1987 koos ik voor een retourtje met de trein (die maar één keer langs komt en waar je dan op moet springen] en wonnen we met 0-1Wie er scoorde? Good old Henny Meijer! Ook kreeg ik weer visioenen van de wandeling door het park, waar het echt pikkedonker was, en horden Ajacieden op de Reeperbahn. We besloten om eerst de binnenstad (Altstadt] met een bezoek te vereren. De bofkonten! Overal waren houten kotten onder de noemer "kerstmarkt" uit de grond gestampt en was de geur van de lokale lekkernijen tot in de wijde omtrek te ruiken. Pagina 9 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 10