Gesprek met spelers en technische staf: Er is vanuit de AFCA behoefte aan zo'n gesprek. We hebben elkaar nodig zeker in tijden van matige prestaties en in het kader van ons motto: één Ajax! Er is afgesproken dat er 3 keer per jaar een gesprek plaatsvindt tussen een delegatie van de AFCA en de spelers/ technische staf. We verwoorden de mening van vele supporters die vinden dat er een betere wisselwerking moet komen tussen spelers en fans. Marco van Basten vindt supporters wel degelijk belangrijk en hij heeft ingezien dat een tunnel tussen kleedkamer en trainingsveld en een doek (windvanger] aan de zijde van het home het zicht en het contact tussen fans en spelers belemmeren en de spelers daardoor minder toegankelijk zijn. Sportieve prestaties eerste elftal: Ajax heeft begrip voor de onvrede bij de fans. Wel vraagt men om begrip en geduld binnen alle geledingen. In moeilijke tijden moeten we achter Marco en de spelers staan. Onrust werkt juist averechts. Rookbeleid ArenA: Ajax en de ArenA volgen het landelijke beleid: roken en sporten gaan niet samen. Als gevolg daarvan mag er rondom sportvelden, dus ook in stadions, niet worden gerookt. Deze maatregel is ook bekrachtigd door de ECV. Beleid en procedures inzake spandoeken: Ajax vindt de vrijheid van meningsuiting een belangrijk goed. Ook stelt Ajax een budget beschikbaar aan het sfeerteam voor het maken van spandoeken. Volgens de procedure moet het sfeerteam uiterlijk de maandagochtend voor de wedstrijd aangeven wat de inhoud van de sfeeractie is. Vervolgens wordt bekeken of de spandoeken te tolereren zijn. Belangrijke vraag is wat wel of niet ludiek is. De directie geeft als voorbeeld aan dat een doek met daarop de tekst: "Fuck the Plee-off" wel is gedoogd ondanks het gegeven dat Ajax voor invoering van de play-off heeft gestemd. Ajax benadrukt tenslotte dat het niet wil censureren. Gesprek met Uri Coronel: We hebben aan Uri Coronel gevraagd om met ons om de tafel te gaan zitten. Ajax geeft aan dat het uitblijven van die afspraak het gevolg is van de naleving van het advies uit zijn eigen rapport. Hierin staat namelijk dat de directie de directe contacten met de supportersverenigingen onderhoudt. Het bestuur/ Coronel fungeert in de rol van toezichthouder. Benoeming Algemeen Directeur: We vragen naar de stand van zaken m.b.t. de benoeming van een nieuwe Algemeen Directeur. In de media doen allerlei namen de ronde. Men vertelt ons dat het rapport Coronel pleit voor een driekoppige directie. Er is een profielschets gemaakt en een headhuntersbureau ingeschakeld. Dit bureau verzorgt de procesbegeleiding van de sollicitatieprocedure. De Meersche Helden 2008 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 9