AFCA SUPPORTERSCLUB ^\ls AFCA Supportersclub willen we de belangen van de supporters behartigen. Voor en door supporters. Met als doel: één Ajax! Een paar keer per jaar zitten we met de directie van Ajax om de tafel. We bespreken dan lopende zaken en geven aan hoe we tegen bepaalde dingen aankijken en hoe de beleving van ons als supporters is. Ook houden we elkaar op de hoogte van wat er leeft binnen supporterskringen of Ajax. Regelmatig contact zorgt voor een goede samenwerking! Donderdag 9 oktober voerden we een gesprek met Henri van der Aat, Jeroen Slop, Henk Voors en Danny Blind. Dit verliep in een open en positieve sfeer. We vinden het belangrijk om te vermelden dat er wel degelijk naar ons wordt geluisterd. Ook al zijn we het niet altijd met elkaar eens. Hieronder informeren we jullie over wat er zoal besproken is. Gesprek met Job Cohen: De AFCA wil graag in gesprek met Job Cohen over de situatie rondom het supporters-home. Dit gesprek heeft tot op heden nog niet plaatsgevonden. Onze doelen zijn: 1evaluatie van het afgelopen jaar 2. belevingswereld van de supporter uitleggen 3. reële weergave van de werkelijkheid scheppen 4. onze visie op de recente gebeurtenissen geven Ajax gaat hem uitnodigen voor een wedstrijd en doet zijn best om daaromheen een gesprek in te plannen. Eventueel kan Cohen een bezoek brengen aan het home; dit heeft hij al eerder gedaan. Parkeren bussen uitwedstrijden: De directie meldt dat Parkeerbeheer 35 Euro parkeerkosten vraagt per bus van supporters van de uitspelende ploeg die een wedstrijd van Ajax in de ArenA bezoeken. Het gevolg is dat de BVO's deze heffing nu ook aan Ajax gaan opleggen onder het mom van gelijke behandeling van alle supporters. Dit resulteert in een hogere prijs van het omwisselbiljet. Gemiddeld 1 Euro verhoging per kaart. Ajax is het niet eens met deze parkeerkosten voor zowel haar eigen fans als die van de bezoekende club. Ajax wil Parkeerbeheer vragen om deze regeling te versoepelen en hoopt dat hierdoor andere BVO's de Ajax bussen niet langer zullen belasten met parkeerheffing. Ongeregeldheden Willem II - Ajax: Ajax gaat een officiële klacht indienen bij Willem II naar aanleiding van het gedrag van hun fans. Er werd van alles in het uitvak gegooid en de ballenjongens treuzelden opzichtig met het teruggooien van de bal. Binnenkort wordt er geëvalueerd. De AFCA vindt dat Ajacieden met eigen vervoer naar Tilburg moeten kunnen reizen. We blijven ons verzetten tegen onnodige combi's en drogredenen om de combi te handhaven. Volendam - Ajax: De gemeente Volendam stemt erin toe dat we met eigen vervoer naar Volendam reizen! Pagina 7 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 8