^[PO^gl^DlJËD^ Peperoni ^3 estaat er wel zoiets als Amsterdamse arrogantie? Of je nou 10, 20 of 50 jaar geleden geboren bent het maakt volgens mij niet uit. Je slaat de geschiedenisboeken er even op na qua Nationale Internationale voetbalhistorie en veelvuldig zal je de naam van een club uit Amsterdam tegenkomen. Een club namelijk die werd opgericht in 1900 en tussen dat jaartal en ons huidige jaartal diverse nationale en internationale prijzen heeft gewonnen. Laat het een feit zijn dat waarneer we alle prijzen hier gaan vermelden en de daarbij betreffende jaartallen waarin deze werden gewonnen dit geen column meer wordt maar eerder een boekenreeks zo groot als de huidige Winkler Prins serie. Oohh misschien was dit weer te arrogant!?! Nationaal hebben we de meeste landstitels behaald Internationaal hebben we het ook niet misselijk gedaan met alleen al 4 Europa Cups 1 in de kast. De eerste die mij dan ook kan vertellen welke Nederlandse club nationaal en internationaal een grotere status heeft qua naam trakteer ik de eerst komende thuiswedstrijd op een aantal grote biertjes. Bij het lezen van deze column zijn er vast weer van die goochems die beginnen over de "rampzalige" laatste 10 jaar, maar helaas voor hun doet zelfs dat geen afbreuk aan de rijke, succesvolle historie van onze Amsterdamse trots. Mocht je nou een Amsterdammer zijn die geen ene moer om Ajax geeft [ik pleit direct voor een enkele reis Siberië] dan nog kan er eigenlijk niet omheen worden gedraaid dat de zo vaak genoemde Amsterdamse arrogantie iets is wat de maatschappij buiten Mokum zelf heeft veroorzaakt. Toeristen komen namelijk van alle Nederlandse plaatsen het meest en waarschijnlijk ook het liefst naar Mokum. Ben je ergens op vakantie in Verweggistan dan weten ze altijd waar Amsterdam ligt want dat is toch dat land waar ook Holland een deel van uitmaakt!?! Alle wereldsterren verblijven in het Amstel Hotel, de enige poptempel staat in Amsterdam en daar komt dus ook die succesvolle voetbalclub Ajax vandaan. Zijn Amsterdammers nou echt arrogant en mag er daadwerkelijk gesproken worden over Amsterdamse arrogantie? Ja, ik denk het wel en kom nu niet aan met gezeik dat een Amsterdammer zo wordt geboren, want het komt enkel en alleen door diegene die altijd maar lopen te zeiken op en over Amsterdam. Wij weten namelijk wel beter en ook dat er altijd weer succes zal worden geboekt in Mokum. Het kan 10, 20 of 50 jaar duren maar overwinningen zullen er altijd zijn en blijven in Amsterdam en door onze Mokumse trots. Als je dan nu naar de eerdergenoemde feiten kijkt zou je eerder over trots spreken dan arrogantie, maar ja als je dan weer de media in de gaten houdt dan wordt je automatisch arrogant met een smile van hier tot Tokyo (zijn we ook nog geweest om ff een bokaaltje op te halen] op je Mokumse poffertjesporem. Kort geleden kregen we (terecht] met 5-2 klop van de boertjes uit een of ander Fries dorp en de verdere zondag en daarop volgende periode leekzo'n beetje iedere journalist, dj en tv-presentator H'veenfan. Met dit soort zielige gevallen hebben we als Mokumers helaas al vele decennia lang te maken en elke keer weer komen we er op de korte of lange termijn uit als morele winnaar. Wederom ben je hier dan trots op en naarmate dit vaker voorkomt wordt die trots omgezet in arrogantie. Het was dan ook niet voor niks dat Louis v. Gaal ooit de wijze en op waarheid beruste woorden sprak; "Wij zijn de beste van Amsterdam, maar ook van R'dam, Eindhoven, Europa, de hele wereld". De beste man had het niet alleen over Ajax zoals velen destijds waarschijnlijk dachten, maar ook gewoon keihard en terecht over de Amsterdammers in het algemeen. Ajax is op de weg terug, al nemen we soms nog abuis een verkeerde afslag en of ze de stad nu voor 1 of 10 jaar openbreken voor een Noord-Zuidlijn of ander bouwwerk, de stad Amsterdam en daarmee zijn eigen trotse en nogmaals vooral arrogante Amsterdammers zullen er altijd zijn en blijven. Wij zijn AJAX, Wij zijn AMSTERDAM, Wij zijn ARROGANT en nu mag jij weer pannenkoek Peperoni Vak 126 De Meersche Helden 2008 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 7