(o](g T@(j[k(ö)[nÏÏ]^Ë Viitor H ij vergelijkt zichzelf met Zlatan. Qua uiterlijk heeft hij wel wat weg van de topspits, maar of hij over een aantal jaar ook bij een club als Inter nazionale speelt...? Darko Bodul. De laatste tijd wordt er op Ajax-forums veelvuldig over hem gesproken. Feit is dat hij aan de lopende band scoort en daarmee heeft Jong Ajax sinds tijden weer eens een échte spits. Waar voorgaande jaren spelers als Chakib Tayeb en Stanton Lewis faalden in de punt van de aanval, is Bodul opvallend doeltreffend. Na afgelopen seizoen namens SC Heerenveen topscorer te zijn geworden van de A-junioren, verkaste hij deze zomer naar De Toekomst. De eerste wedstrijden waren duidelijk wennen: hij scoorde nog niet en verloor regelmatig de bal. Zijn doelgerichtheid viel wel al op, maar zijn schoten vlogen naast het doel of werden gestopt door de keeper. Medespelers begrepen zijn acties nog niet of hij liep zich vast in een wirwar van verdedigers. Tegen AZ (5-1 winst] was het echter voor het eerst raak. En niet één keer, maar meteen drie keer. De week daarna vervolgde hij zijn goede optreden met wederom een treffer, uit tegen FC Twente (4-3 winst). In de week na die wedstrijd liep hij echter op de training een blessure op. Een gescheurde enkelband. Resultaat: vijf tot zes weken revalideren. Gevolg: wéér een spitsenprobleem. Tegen Jong FC Utrecht (3-0 winst] mocht Renaldo Jongebloet het proberen, zonder resultaat. In de tweede helft werd hij gewisseld voor Marvin Hasselbaink, die linksbuiten werd, waardoor Leonardo de diepe spits werd. Twee van de drie doelpunten kwamen echter van de voet van een andere opvallende speler dit seizoen: John Goossens. Sinds een paar wedstrijden geposteerd op de linksbackpositie. Uit nood, aldus Adrie Koster. Uit nood, zeg ik ook. Mensen die hopen dat er nu eindelijk weer een goede linksback naar het eerste doorstroomt, moet ik teleurstellen. Goossens is net zo'n linksback als Emanuelson (op de dromerige momenten na; Goossens heeft inzet zat). Maar een verdediger zal hij niet worden. Hij staat op die positie omdat Koster van achter uit wil voetballen, en met Goossens lukt dat aardig. Christian Supusepa, de tweede optie op de linksback, blijft teveel achterin hangen. Op de training wordt er al goed op gehamerd dat, en wannéér, hij mee op moet komen. Verdedigend is hij de ene week goed en de andere week matig, dus dan kun je net zo goed Goossens op die positie neerzetten. Ik hoop dat bij Supusepa het wisselvallige eruit gaat (maar daarvoor moet hij wedstrijden spelen] en dat hij dit seizoen stappen gaat maken, want het blijft een talent, maar er is nog wel veel werk aan de winkel. Op de rechtsbackpositie viel Calvin Mac Intosh me de eerste wedstrijden positief op. Hard maar fair, met goede verdedigende acties. Jammer dat hij al vrij snel geblesseerd raakte. Zijn vervanger Nathaniel Will doet het ook niet slecht, maar oogt nog vrij fragiel. In mijn vorige stukje had ik het kort over Daylon Claassen. Ik kan zeggen dat hij mijn verwachtingen tot nu toe waarmaakt. Goede aanvallende impulsen, inzicht, met veel potentie. Hem moeten we zeker in de gaten houden. Wéér een middenvelder dus. En het spitsenprobleem blijft... Het wachten is op Geoffrey Castillion, die al sinds een aantal jaren de grote spitsbelofte is en nu in de A1 speelt. Van Basten heeft hem zelfs op de UEFA Cup-lijst gezet. Dus wie weet zien we hem binnenkort al zijn debuut maken, net als een jonge Babel tegen ADO Den Haag in februari 2GG4. .abnamro.nl W www.abnamro.nl F www.abnamro.nl r T www.abnamro.nl f Pagina 5 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 6