^Hoals de realisten onder ons al hadden aan zien komen, Marco is geen tovenaar. Hoewel hij er buiten het veld zoveel mogelijk aan gedaan heeft om ervoor te zorgen dat de omstandigheden om in te werken ideaal zijn, blijkt dat nog niet op het veld zijn vruchten af te werpen. Na zijn eerste overwinning bij de primeur van dit fanzine (14 sept, tegen Roda JC 1-0] kreeg de trainer ook wat klappen te verwerken want de afgelopen wedstrijden waren niet om over naar huis te schrijven en daarnaast vulde de ziekenboeg zich razendsnel. De wedstrijd in De Kuip werd niet gewonnen. Iets dat als vanzelfsprekend werd ervaren gebeurde niet, sterker nog het gelijkspel voelde als een keiharde nederlaag. Vitesse werd pas na ruim een uur aan de kant gezet en 5 oktober gaat de boeken in als de dag dat Marco ontdekte dat zijn spelers van suiker waren. In een nat Heerenveen werd Ajax ongenadig hard gewassen, geknipt, geschoren en afgedroogd door SC Heerenveen dat op alle fronten beter was, ook tactisch. Zelden had een van 's werelds beste voetballers ooit zich zo alleen gevoeld als op die zaterdagavond toen zijn spelers hem in de kou lieten staan en hijzelf zijn meerdere moest erkennen in Sollied. Gelukkig is er ook goed nieuws. Het balletje met "Ajax" ging bak twee bij de loting voor de poulefase van de UEFA-Cup. FK Borac uit Servië werd in de eerste ronde zonder overtuiging, maar ook zonder moeite aan de kant gezet. We kunnen ons opmaken voor vier mooie wedstrijden waarbij de spelers moeten laten zien echt te willen overwinteren in Europa. De last minute aankoop van Van Basten, Eyong Enoh, is een grote sensatie. Zelden stond een nieuwe speler van Ajax zo snel en vol overtuiging in het veld zijn werk te doen. Sneu voor Sno maar de jongeman uit Kameroen schoot uit de startblokken. Inmiddels zit Enoh samen met andere aankopen Aissati, Sulejmani, Oleguer aan de kant. Of zoveel blessures de sfeer binnen de groep verbeterd moeten we natuurlijk maar afwachten. Boze tongen beweren intussen dat de sfeer in de groep de slechtste in jaren is. Wat we daar van moeten geloven weten we niet, maar we hopen dat iedereen beseft dat wij als supporters snakken naar een mooie prijs en dat wij verwachten dat zij hetzelfde doen. Team-, of sterker gezegd het clubbelang gaat boven ieders eigenbelang. Gelukkig lijkt Van Basten een klein beetje te ontdooien met betrekking tot de supporters. Waren er aan het begin nog de woorden beslommeringen wanneer het over de vrijwilligers ging. Kwamen er hekken om het veld zonder rekening te houden met de toeschouwers bij de trainingen. Meldde hij de media dat de supporters toch voor de wedstrijd naar Belgrado kwamen toen hem gevraagd werd waarom de fans niet welkom waren bij de training, Van Basten heeft ook een andere kant. Na afloop van de wedstrijd tegen FK Borac roemde hij de steun van het eigen publiek dat uiteraard voor een show naar het stadion was gekomen, maar deze niet kreeg. Desondanks bleef, met name VAK41 vocaal achter het team staan. Iets dat Marco waardeerde en ook uitsprak. Daarnaast verschenen er plotsklaps zeilen langs het trainingsveld aan de kant van het home. Van Basten haastte zich naar verschillende mensen om aan te geven dat dit niet de bedoeling was en dat de zeilen zouden verdwijnen. In Heerenveen was het de trainer die na afloop van de oorwassing tegen de SC zijn spelers richting het ontevreden uitvak stuurde om de ruim duizend meegereisde fans te bedanken voor de moeite. Acht verliespunten na vijf wedstrijden is zeker niet des Ajax maar de winterstop is nog ver. In de beker wacht FC Volendam en Europees komen de tegenstanders uit Zilina, Birmingham, Praag en Hamburg. Het is te hopen dat de ziekenboeg snel leeg raakt en de trainer verder kan bouwen aan zijn Ajax want voorlopig is zijn macht beperkt gebleven tot aanpassingen rondom het veld. Op het veld mag hij het de komende weken, maanden en jaren laten zien. De Meersche Helden 2008 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 35