Bakencrjsis stempel ^3 este mede-Ajacieden, Enige tijd geleden keek ik naar het programma Kassa van de VARA. Het ging deze keer de gehele uitzending over de bankencrisis. Ik ben er zelf niet zo mee bezig, maar het leek me toch wel de moeite waard om me er wat meer in te verdiepen. Het gaat toch om je centjes en de toekomst daarvan. Kassa dus. De hele bankencrisis en de financiële staat van de wereld is een ingewikkeld geheel, dus ik zal jullie de details besparen. Ik raak het spoor ook soms bijster. Maar twee dingen uit de Kassa-uitzending zijn toch blijven hangen. Ten eerste het feit dat de Nederlandse overheid onder leiding van Woutertje Bos zowel ABN Amro als het Nederlandse deel van Fortis over heeft genomen om zodoende de banken te redden en te zorgen dat de spaarders niet in de problemen zouden komen. Goed voor de economie, goed voor de spaarders. Maar dit houdt tevens in dat ABN Amro nu een stuk groter is dan het Nederlandse deel van Fortis. En waar Fortis samen met Royal Bank of Schotland en Banco Santander de ABN opslurpten is het nu ABN die Fortis 'opslurpt'. Misschien kort door de bocht, maar ik ben dan ook geen econoom. Feit is dat de zorgen van vele Ajacieden zo'n halfjaartje geleden over de mogelijkheid dat Fortis misschien weieens als sponsornaam zou kunnen prijken op het heilige Ajax-shirt nu weieens tot zorgen zou kunnen leiden bij de G1 G-supporters: komt ABN Amro op hun shirt? Dit zal niet gebeuren, maar de bankencrisis treft meer mensen dan alleen spaarders en beleggers. Zou dat nou ook een gevolg zijn van de wereldwijde globalisering? Hoe dan ook, hiermee samenhangend kom ik op het tweede punt uit de Kassa-uitzending dat bij mij is blijven hangen. Bezoekers van de internetsite van Kassa konden hun vragen n.a.v. de bankencrisis doormailen naar de redactie. Een deskundige beantwoordde een aantal van die vragen in de uitzending. Korte en duidelijk antwoorden, al zeg ik het zelf. Wat ik zelf overigens een goede vraag vond - en deze werd ook tot het laatst bewaard - is de volgende. Een Ajacied (een seizoenkaarthouder als ik het goed heb] vroeg zich af hoe het nu zit met de sponsoring door Fortis van die club uit 010, aangezien de Nederlandse staat zowel ABN als Fortis genationaliseerd hebben. Gaan Ajacieden nu meebetalen aan de sponsoring van de club van onze vijand? De staat - lees: de belastingbetaler - betaalt de overnamekosten en dus indirect ook de sponsoring. En wat blijkt, de deskundige, de beste man, had het uitgerekend. Volgens zijn berekeningen betaalt een Ajax-supporter zo'n 50 eurocent aan de sponsoring door Fortis... Dit kan natuurlijk niet! In een tijd van economische onzekerheid en vallende banken, moeten we elk dubbeltje twee keer omdraaien. En 50 cent komt neer op 5 dubbeltjes. Dit gaat zelfs mij te ver. Naast het feit dat ik geen cent wil uitgeven aan de club uit 01G, is het tien keer omdraaien van een dubbeltje zelfs voor mij te gek voor woorden. Het is dan ook tijd voor een parlementaire enquête! En tevens is het tijd voor de minister van financiën, Woutertje Bos, om op te stappen. O ja, van welke club was hij ook alweer supporter? _aten we ons ^^r w< kort. Op het moment 3gen de nummer 1Gi Goed, genoeg bankencrisis, sponsoren en parlementaire enquêtes. Laten houden met waar het ons om gaat: ons aller Ajax. En ik hou het heel Ajax tiende en moeten we de eerstvolgende wedstrijd thuis spelen bal er gewoon in en terug naar de top! Niet zeiken, maar voetballen! eer gaan bezig van schrijven staat Schop die Mazzel, De Meersche Helden 2008 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 31