teii© eta Huifelaar Interview Marco van Basten. Je hebt hem meegemaakt bij het Nederlands elftal en nu bij Ajax. Is hij nu anders? "Nee, hij is grotendeels hetzelfde." Zegt hij nog steeds dat je naar het buitenland toe moet? "Hahaha. Hij heeft inderdaad gezegd bij Oranje dat het tijd werd dat ik naar het buitenland moest gaan en me moest ontwikkelen. Maar de laatste tijd hoor ik hem daar niet meer over." Je bent nu een tijdje aanvoerder en laat je horen in het veld. Ook buiten het veld toon je je onvrede. Je had aardig wat kritiek op Schaamhaar na de wedstrijd tegen 010. Vervolgens wil de KNVB een onderzoek tegen je starten. Dat is toch vreemd, Nederland is toch een vrij land? "Ja, Nederland is ook een vrij land. Je moet gewoon kunnen zeggen wat je vindt. Ik heb niet zonder respect over die man gesproken. Maar op de belangrijke momenten voor Ajax heb ik gezegd wat ik daarvan vond. Ik sta daar ook nog steeds achter. Voor de rest moeten ze zelf maar uitzoeken wat ze daar mee doen. Het lijkt me datje gewoon moet kunnen zeggen watje mening is anders hoef je nooit meer een interview te geven. Dan wordt het wel lekker rustig en hoef je alleen maar te voetballen." Zijn de supporters van Ajax te veeleisend? "Ligt er maar net aan wat je wilt. Soms wordt er wel gefloten in het stadion. Dan denk je: waarom blijven ze er niet gewoon achter staan? Dan wordt het voor de spelers ook veel makkelijker. Ik begrijp ook wel dat het een stukje frustratie is als het niet loopt. Als de supporters echter die gevoelens binnen kunnen houden en zo ervoor kunnen zorgen dat het team over zijn eigen frustraties dat het niet loopt kan komen heeft het uiteindelijk meer effect. De frustraties versterken zich anders alleen maar." Er wordt wel eens over ons gezegd dat Ajax-supporters niet naar het stadion gaan om Ajax te zien winnen maar om te controleren met hoeveel. "Dat heeft ook te maken met de successen in het verleden, ledereen heeft toch wel een bepaald beeld bij Ajax. Mensen verwachten ook succes en dat is ook wel weer het mooie aan Ajax. Dan is de druk ook hoog maar als je dan iets bereikt is het alleen maar extra mooi." De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 27