te®© cte Huntelaar Interview Je wordt toch regelmatig in de 1B onderuit getrokken of vastgehouden. Wil je je dan niet gewoon soms omdraaien en een beuk uitdelen? "Soms heb je wel eens die frustratie of agressie ja. Als de scheidsrechter niet optreedt dan heb je wel eens de neiging om van je af te bijten. Meestal weet ik me wel te beheersen. Als ik het doe, dan is het voor de scheidsrechter meestal niet zo moeilijk om het te zien. Je kan wel hard een duel ingaan, maar iemand moedwillig een schop of een klap uitdelen wordt meestal gezien. En zo niet, dan heb je altijd nog de beelden en ben je alsnog de lui." Als jij niet goed in de wedstrijd zit, dan kun je dat op de tribune zien. Je laat je meer gelden, gaat meeverdedigen, gaat voorop in de strijd. Je laat je meer zien. "Je probeert gewoon alles te geven. Als het niet lukt, ga je juist nog meer doen. Soms is het juist ook wel eens goed om je rustte pakken en je moment af te wachten." Je loopt natuurlijk het risico dat je jezelf dan voorbij loopt. Dat je dingen gaat doen waar je niet goed in bent en je niet meer focust op je kwaliteiten... "Ja, dat is ook zo. Je doet het puur op gevoel en er komt ook wel een stuk verstand bij kijken. Je kan wel elke keer voor je doelpunt gaan, maar eigenlijk gaat het er gewoon om dat je wint. Dat is veel belangrijker. En als je dan een doelpuntje meepikt is dat mooi meegenomen..." Eentje meer dan het aantal competitiewedstrijden had je gezegd... "Ja, dat zou mooi zijn. Maar de mensen maken er meteen weer een doel van. Ik wil gewoon kampioen worden en dan gaan ze zich daar meteen op focussen. Ik wil gewoon altijd scoren." Je had het al over tv-beelden. Hoe sta je er tegenover dat er beelden zouden kunnen worden teruggekeken tijdens de wedstrijd? "Ik denk dat ze daar bij beslissende momenten wel eens over mogen nadenken. De wedstrijd moet natuurlijk niet om de haverklap stil worden gelegd. Maar als er een penalty 5 minuten voor tijd zou moeten worden gegeven, dan zou het wel goed zijn als die mogelijkheid er is. Dat is ook goed voor de sport. Ik denk dat men het gewoon moet proberen, ook om te kunnen kijken of het wel of niet werkt bij voetbal." Pagina 25 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 26