Interview Begin jaren negentig had je "de kabel". Daar is nu geen sprake van? "Hahaha. Nee, wij hebben geen kabel. Het is een ook beetje onzin, er wordt altijd naar iets gezocht. Er zijn altijd mensen die elkaar meer opzoeken. Buitenlanders spreken de Nederlandse taal niet zo goed en zullen vaker met elkaar optrekken. Je kan daar een probleem van maken of gewoon zorgen dat het goed gaat. Als het dan fout gaat, roepen mensen maar wat en zeggen vaak het eerste wat in hun opkomt." Vorig seizoen, vlak voor de play-off wedstrijden tegen FC Twente, kwam jouw naam in het nieuws. Scheids- rechtersbaas Uilenbal -een Tukker - noemde jou een vervuiler. Bij ieder luchtduel dat jij met je armen aan zou gaan zou je wat hem betreft geel moeten krijgen. Wat deed dat met jou? "Ik vond het onvoorstelbaar dat iemand voor zo'n belangrijke wedstrijd voor Ajax en voor onszelf zoiets naar buiten brengt. Je gaat mensen dan met een voorbedachte rade het veld in sturen en dan beïnvloed je de sfeer er omheen en ook de scheidsrechter. Helemaal als je de baas bent van de scheidsrechters. Dat heb ik toen ook gezegd." Ging je ook anders het veld in? "Nee, ik deed gewoon mijn eigen ding. Wat ik toen ook al zei: ik ben geen pinguïn. Als je een luchtduel aangaat gebruik je nou eenmaal je hele lichaam. Je springt toch met je armen omhoog anders kom je niet hoog." Zou het er niet mee te maken hebben dat hij Tukker is en in het verleden ook algemeen directeur van FC Twente is geweest? "Misschien, Dat zou ik echt niet kunnen zeggen. Ik vond het wel raar dat hij juist dit moment er voor uitkoos." Hoe vindt je in het algemeen de beslissingen van scheidsrechters? "Over het algemeen fantastisch, hahaha. Kijk, eigenlijk hou ik me er niet zo heel veel mee bezig. Je probeertje er niette veel aan te irriteren, want soms zien ze het gewone fout. Als het echter bij belangrijke wedstrijden gebeurt dan zeg ik er wel wat van. Op een gegeven moment is die grens ook wel weer bereikt voor jezelf. Iedere club kan wel momenten aangeven waarop fouten zijn gemaakt, maar ik denk dat bij Ajax mede door enkele cruciale beslissingen dure punten zijn verloren." Wij kijken met een Ajax-bril en vinden datje gelijk hebt... "Ja, maar ik kijk ook alleen maar naar de wedstrijden van mijn eigen team. Als p$v geen penalty krijgt moeten die mensen daar er zelf maar wat van zeggen, dat interesseert me niet. Ik vecht voor mijn team op dat moment." De Meersche Helden 20Ü8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 25