C€ta]g Interview Je hoort iedereen zeggen dat we de beste spelers hebben. Toch lukt het op één of andere manier steeds net niet. Waar denk jij dat aan ligt? "Dat ligt aan de manier van spelen. Ajax wil altijd aanvallen. Als je aanvalt geef je ook ruimtes in je rug weg. Het is makkelijker om te wachten, de 1-G te maken en zakelijk een wedstrijd uitte spelen. Als je vaak countert, krijgen ploegen ook vaak een kans en staan ze meteen 1-op-1 met de keeper. Bij ons is het altijd aanvallen en moet alles precies kloppen. Dat is een moeilijkere speelstijl dan verdedigen en counteren. "Ik denk dat het ook ligt aan de manier waarop we het invullen. We laten toch vaak punten liggen tegen de kleintjes. Tegen de goede ploegen lukt het allemaal wel, maar tegen teams die lager staan wordt het vaak een beukwedstrijd en daar zijn we gewoon minder goed in. Wij moeten het van het voetbal hebben." Hoe komt het dan dat je tegen de kleintjes het laat liggen? Op de tribune wil het wel overkomen alsof er een soort gemakzucht over het team hangt, alsof er gedacht wordt dat er toch wel wordt gewonnen. "Voor grote wedstrijden hoefje niemand scherp te maken. Dat is voor een trainer het makkelijkste wat er is. Tegen de mindere teams zoals Willem II moet het uit je zelf komen. Ik denk dat we daar ook wel iets te weinig in hebben gebracht. Het is echter wel een combinatie van meer dingen, het ligt nooit echt aan 1 ding." Je haalt Willem II aan. Dat is de eerste wedstrijd van het seizoen. Dan moeten er wat ons betreft 11 jonge veulens het veld opkomen die voor het eerst gras ruiken en het willen opvreten. Wij zagen wel 11 spelers, maar geen team. Je had daar gewoon kunnen en moeten winnen! "Van tevoren had iedereen dat ook verwacht. Dat is ook logisch denk ik. Ik weet alleen niet of het eraan ligt dat het geen team is. Vaak ligt het er ook aan dat als je bijvoorbeeld aan het aanvallen bent en de bal valt er net tussen, het net lijkt alsof de spelers er niet naartoe willen lopen. Je maakt echter een inschatting. Vaak lijkt het dan als je ff wat minder staat, dat de spelers niet willen. Het ligt echt niet aan de wil om te winnen, ledereen wilde de eerste wedstrijd winnen. Daar ben ik 1 van overtuigd maar op één of andere manier lukte het gewoon niet. ledereen ging er ook wel voor maar als je het zelf als team niet goed oplost dan krijg je het toch moeilijk tegen ploegen die het van strijd moeten hebben. Als wij daarin meegaan, wordt het voor ons lastig. Wij zijn daar toch minder in." Hoe is de sfeer binnen de groep? "Die is gewoon goed. ledereen kan gewoon met elkaar overweg en er zijn geen problemen of wat dan ook." Pagina 23 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 24