te®© cte tefcfap Interview Bij AGÜW komt de naam Klaas-Jan Huntelaar op de kaart. Je wordt topscorer van de Eerste Divisie. Stonden de clubs toen voor je in de rij? "Niet echt. Ik denk dat er toen drie clubs interesse hadden: Roda JC, RBC en Heerenveen. Bij mij was al vrij snel duidelijk dat ik voor Heerenveen zou kiezen. Voor mij leek dat de beste club omdat daar in het verleden ook veel jonge spelers zijn doorgebroken. Dat bleek later dan ook de juiste keuze te zijn geweest." Je hebt wel veel indruk gemaakt bij AGOW. Ondanks datje er maar één seizoen hebt gespeeld hebben ze daar een tribune naar je vernoemd! "Ja ongelofelijk! Dat is wel apart, maar wel heel leuk." 28 december 2005, drie dagen voordatje naar Ajax zou gaan, speelde je met Heerenveen tegen Ajax. Wat ging er toen in je om? "Wat ging er toen in me om... Het was eigenlijk net bekend gemaakt. Er hingen ook spandoeken in het stadion. Ik scoorde toen ook nog de 2-0 en we wonnen eigenlijk vrij makkelijk. Dat was wel aparte wedstrijd voor me omdat je tegen je toekomstige club speelt. Het waren wel drie punten minder voor de club waar je naar toe zou gaan, maar het is wel een mooi afscheid voor de club waar je afscheid van neemt." Het was een fantastisch afscheid Klaas-Jan: het had die avond ook nog gesneeuwd en we deden er 5 uur over om thuis te komen... Onder Danny Blind ben je bij Ajax binnen gekomen. Samen met Martin van Geel was hij ervoor verantwoordelijk dat je naar Ajax bent gehaald. Aan het einde van het seizoen ging hij weg. Vond je het niet vreemd dat hij weg moest? "Aan de ene kant wel. Het was natuurlijk ook al een beetje bekend: het lekte ook al uit naar de kranten en van alle kanten hoorde je het wel. Het was toch vreemd omdat in dat half jaar het team echt naar elkaar toe groeide. We wonnen zowat alles wat er te winnen viel: we wonnen de beker en haalden de voorronde Champions League. Het kampioenschap was onbereikbaar omdat we 2G punten achterstonden tijdens de winterstop. Aan de ene kant is het dus logisch dat als je zo'n achterstand hebt tijdens de winterstop er zo'n beslissing wordt genomen. Aan de andere kant ging het na de winterstop wel veel beter. Het is dus maar naar welk moment je kijkt. Ik vind het wel erg jammer dat het zo is gegaan en ook wel een beetje vreemd." Je bent natuurlijk ook naar Ajax gekomen om prijzen te winnen en Champions League te spelen. Is dat eigenlijk niet een beetje tegengevallen? "Ja, dat is zeker wel tegengevallen. We hebben ook wel prijzen gewonnen, maar de belangrijkste prijzen zoals het kampioenschap nog niet. Het eerste half jaar was ook wel duidelijk dat we geen kampioen zouden worden dus daar had ik me ook al op ingesteld. Maar de 2 seizoenen daarna zijn we net niet kampioen geworden. Het eerste seizoen op 1 doelpunt en het tweede op 3 punten. Dat is wel zuur." De Meersche Helden 2008 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 23