te®© cte teGHfëteiF Interview Klaas-Jan Huntelaar... "Kom maar op!" Dat zullen we ook zeker doen. Goaltjesdief pur-sang. In de jeugd ben je echter niet begonnen als spits. Welke posities heb je zoal gestaan? "Nee, dat klopt. Ik was eerst eigenlijk midden-mid. Ik heb bij De Graafschap in de jeugd eigenlijk overal wel gespeeld: linksback, linkshalf, op tien, spits, tot keeper aan toe." We gaan nog even wat verder terug. In de jeugd van W H&K (Hummelo Keppel] heb je ook op een jeugdtoernooi een soort van hoogtepunt gehad met één of ander toernooi. Wat was dat? "Dat was een jeugdtoernooi in Duitsland. We speelden toen ook tegen Duitsers, dat was natuurlijk heel beladen. Het EK was net geweest en Nederland had daar ook gewonnen van de Duitsers. Wij wonnen daar ook. In de finale ging ik keepen en heb ik nog een strafschop gestopt. Dat was wel mooi." In 2000 ga je weg bij De Graafschap. Je gaat dan naar p$v. In het seizoen 01-02 maak je daar je debuut. Wij zijn uiteindelijk blij, maar waarom is het daar eigenlijk niet gelukt? "Op dat moment had ik niet het geduld om te wachten op mijn kans. Je had op dat moment daar spitsen lopen die onomstreden waren." Had je wel het gevoel datje echt een eerlijke kans hebt gekregen? "Nee eigenlijk niet. Bij p$v heerst sowieso niet echt het klimaat om jonge jongens door te laten stromen. Het is meer een beetje kopen-kopen, ook toen al. Dat is gewoon zo. Ik had niet de rust, ik zag niet dat daar 1-2-3 een kans zou komen voor mezelf. Daarom heb ik besloten om weg te gaan en met een omweg mijn eigen top te bereiken." In 5 jaartijd heb je 5 verschillende clubs gehad... "Ja, dat klopt. Een halfjaar p$v, daarna een halfjaar De Graafschap. Vervolgens een seizoen AGOW waarin ik topscorer werd van de Eerste Divisie. Vervolgens 1,5 jaar Heerenveen en uiteindelijk Ajax. Achteraf is het wel een goede keuze geweest. Bij AGOW heb ik veel gespeeld. Toen moest ik een keuze maken: het contract verlengen met p$v of mijn eigen pad gaan. Ik heb er voor gekozen om weg te gaan. Heerenveen kwam langs en dan is de keuze snel gemaakt." In het seizoen 02-03 ging je dus naar De Graafschap. Kreeg je toen wel een kans? "Nou ja, ik heb 1 wedstrijd in de basis gespeeld en ben 8 keer ingevallen dus uiteindelijk 9 keer gespeeld. Dat is altijd beter dan dat ik bij p$v had gespeeld, ik kreeg bij De Graafschap meer de kans. Wat dat betreft is het beter geweest, maar het is niet zo dat ik echt de kans heb gehad door enkele wedstrijden achter elkaar in de basis te mogen staan." Had dat misschien ook niet met de trainer te maken? "De trainer had me toen wel iets beloofd. Met mooie verhaaltjes had hij (red. - Peter Bosz] me binnen gehaald. Daarom was ik ook naar De Graafschap gegaan. Achteraf heeft dat anders uitgepakt. Dat is niet anders, dat was op dat moment zo." Daarna werd je in eerste instantie gescout door de Go Ahead Eagles. Daar viel jouw keuze echter niet op. "Nee, Go Ahead Eagles was eigenlijk te ver van huis, dat was drie kwartier rijden. Doetinchem was dichterbij en bij mijn amateurclub hadden ze liever dat ik naar De Graafschap ging. Ze hebben wel 10 keer naar de Graafschap gebeld en toen zijn ze komen kijken. Toen ben ik daar naartoe gegaan." Pagina 21 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 22