Vi=#oededag mijnheer: Hallo, ik wil graag een de Volkskrant, een pakje sigaretten en kaartjes voor Ajax. Geen probleem pik, naar welke wedstrijd wilt je? Nou gewoon naar Ajax. Ja dat snap ik, competitiewedstrijd, bekerwedstrijd of een UEFA-Cup wedstrijd. üh bedoelt u dat, UEFA-Cup wedstrijd graag. Krijgen we weer van die speciale vlaggetjes Passé partoutje doen? Een wat Passé partout, dan krijg je beide wedstrijden een kaart. Omdat je ze in één keer koopt krijg je nog korting ook Doe dat maar, dan kan ik mijn kids meenemen naar beide wedstrijden Waar wil je zitten gap. Geen idee, maar het moeten wel goede plaatsen zijn zodat we het goed kunnen zien FF kijken man, ik heb hier wat moois, vak 120 rij 7. Hier kan je mee thuiskomen hoor, met hoeveel man wil je? Ik kan er negen per clubcard uitdraaien. Geweldig, dan wil ik graag vier kaarten. Prima, mag ik je pasje? Pasje? Ja, je clubcard. Anders kan ik geen kaarten uitdraaien. Die heb ik niet maar ik wil wel graag naar die wedstrijd, wat nu. Kan je wat regelen? Je hebt mazzel er is ook nog vrije verkoop, die begint over twee weken. Heb je alleen geen korting meer. Die is meestal zover van tevoren dat mensen nog niet met die wedstrijd bezig zijn. Tegen de tijd dat de wedstrijd eraan komt is de korting vervallen. Dan betalen ze dus gewoon teveel of gaan thuis voor de buis zitten. Kaarten kosten 90 euro per persoon. Had je een pasje was het 72 euri per persoon Hoeveel! Jemig, dat is nogal wat. Zeker en je wou met vier man toch? Kan je effe aftikken, ja en dan moetje nog parkeren en een happie eten. Gaan de kids mee, mag je nog wel twee meier extra meenemen als je naar de fanshop gaat en een shirtje wil kopen. Is tegenwoordig niet leuk meer voor de gewone man om heen te gaan. Europees komt Ajax meestal nog wel op tv. Weet alleen niet of er een omroep zo gek is om hier geld voor te betalen. Zal wel een samenvatting worden denk ik. Kan je voor nog even verder kijken of er ook nog andere plaatsen zijn? Tuurlijk, achter de goal? Dat is goedkoper Ja doe maar, hoe is het zicht vanaf daar? Ik kijk wel ff op Noord, daar kan je rustig zitten. Op de F-side kan het gaan spoken als die gasten er zijn, helemaal met 41 erboven. Verwacht niet dat ze er zijn want die gaan niet teveel betalen voor een wedstrijd Ajax - No name maar ik kijk wel ff op Noord Ja hoor, zijn ook nog kaarten. Passé partoutje kost 40,50 per persoon. Kan je dus naar twee wedstrijden hè. Pfffffff 40,50 per persoon... Kan ik niet gewoon voor 1 wedstrijd een kaartje kopen? Tuurlijk, voor welke wedstrijd Zilina of Praag? Zilina? Ze spelen toch ook tegen HSV? Ja, maar HSV is een uitwedstrijd. Zilina komt uit Slowakije, heeft verder nog nooit iemand van gehoord. Wat kosten die kaarten voor Zilina? 17,50 per stuk Zoveel? Sorry man, kan er niets aan doen. Prijzen blijven maar stijgen. Volgens mij zijn ze niet helemaal lekker bij Ajax. Is niet leuk meer om met je kids heen te gaan. Dit soort wedstrijden zijn al bijna niette betalen door Jan Modaal. Voetbal wordt een elite-sport mijnheer. Oefenpotje kost ook gewoon twee tientjes hoor, is niet normaal. Ja, ik moet dit even met mijn vrouw overleggen. Zal het snel uitverkocht zijn? Hahaha, zeker niet. Ze moeten blij zijn als er 15.ÜÜÜ man zit. Beetje terug naar De Meer, kwa aantallen dan hè. Maak je niet druk, uitverkocht raakt het zeker niet. De tijd datje moest vechten om een kaartje van Ajax ligt net zover achter ons als de winst in de Champions League. Waarom hanteren ze dan deze prijzen? Volgens mij proberen ze gewoon op die 15000 man die zeker komt zoveel mogelijk te verdienen. Alles wat er nog meer komt betaald ook de hoofdprijs en is dus kassa. Ajax is geen voetbalclub meer. Het is een bedrijf. Ja, maar dan is het stadion niet vol denk ik. Dat zeker niet, alleen de die-hard fans zitten er en wat sponsors. Haha maar die sponsors zullen ook niet blij zijn. Ga je met een zakenrelatie naar het stadion omdat je de trotse sponsor van Ajax bent, zit er geen kip. Nou dan is die arena groot hoor kan ik je vertellen. Ik zou dan de prijzen omlaag brengen zodat het stadion in ieder geval lekker vol is. Lijkt me logisch, daar hoefje geen geleerde voor te zijn toch! Een vol stadion is sfeervoller en ziet er sowieso beter uit. Gezelligheid, met die vlaggetjes weetje wel. Is voor de beeldvorming ook beter. Zie je bij studio sport liever die gekleurde plastic stoeltjes of juichende mensen op de achtergrond? Die mensen met die vlaggetjes natuurlijk! Lijkt mij ook maar bij Ajax werken volgens mij mensen die er vanuit gaan dat het stadion toch wel vol zit als Ajax speelt. Nou ik heb nieuws voor ze, met deze prijzen en het feit dat ze het wel aardig doen maar eigelijk niets hebben gepresteerd de afgelopen jaren gaat dat niet lukken. Met de komst van Van Basten worden er wel meer kaarten verkocht hoor maar hij heeft ook nog niets laten zien. Kan ook niet want hij is pas net begonnen maar na die wedstrijd tegen Heerenveen begon het gemor al een beetje. De mensen snakken naar succes bij Ajax. Kijk de fanatieke mensen gaan altijd wel hoor, maar ook die haken op een gegeven moment af als het te duur wordt. Ik ben niet zo fanatiek, maar vind dit ook wel prijzig, dacht dat een kaartje tussen de 5 en de 20 euro zo zijn. Gewoon leuk met de kids naar Ajax, maar 17,50 voor de goedkooptste kaart.... Ik weet het nog niet. Ook omdat ik dat Zilina niet ken. Kijk speel je nou tegen een bekende tegenstander, wil ik best wat meer betalen. Snap ik best man, kijk je moet nou zeven tientjes lappen om met vier man naar Ajax tegen focking Zilina te gaan. Voor die zeven tientjes kan je ook andere leuke dingen doen. Je hebt gelijk, ik kijk wel op tv. Hoeveel krijg je van me voor het krantje en die peuken? De Meersche Helden 2008 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 17