Ajaxl van waarde zijn. Zijn blessuregevoeligheid wordt veel aangehaald, maar afgelopen seizoen heeft hij bij Jong Ajax veel gespeeld en in het krachthonk spieren gekweekt. Nu moet hem een eerlijke kans worden gegeven om te laten zien dat hij ook op het hoogste niveau mee kan komen. Om op de beginopstelling terug te komen: niet alleen de spelersnamen op het wedstrijdformulier van die avond waren anders dan de rest van het seizoen. Ook de trainer zou veranderen. Nou ja, veranderen... Adrie Koster werd halsoverkop naar het eerste elftal gehaald toen Henk ten Cate zijn koffers pakte om naar Chelsea te gaan. Hierdoor werd Aron Winter in plaats van assistent- weer gewoon hoofdtrainer. Ik weet niet of het verschil had gemaakt als Koster bij Jong Ajax was gebleven. Oké, hij heeft meer ervaring dan Aron Winter, die je zelden langs de lijn ziet coachen en niet de uitstraling heeft van een topcoach. Adrie Koster heeft dat echter ook niet. Verder is afgelopen seizoen gebleken dat hij niet echt een team kan smeden en spelers beter kan maken, en bovendien weinig oog heeft voor de jeugd. Dat wil niet zeggen dat hij de jeugd niet in de gaten houdt, want hij was elke wedstrijd aan wezig, maar hij gaf ze helaas weinig kansen bij het eerste elftal. Ik heb dan ook mijn twijfels bij het komende Jong Ajax-seizoen, maar misschien pakt het beter uit dan verwacht. Opvallend vind ik dat het voor de spelers van wie het contract afgelopen juni afliep, moeilijker is een club te vinden dan voor de spelers die hen voorgingen in 2ÜÜ7. Vorig jaar vond iedereen redelijk snel een goede club. Dit seizoen is reservekeeper Koen Verhoeff op amateurbasis naar Jong Go Ahead Eagles, wat niet bepaald een verbetering lijkt, en heeft Chakib Tayeb onderdak gevonden bij FC Omniworld, na afgetest te zijn bij Vitesse en FC Twente. Murat Yildirim (in 2005 nog Talent van het Jaar] en Dionitio Liesdek (al vroegtijdig vertrokken wegens mentaliteitsproblemen] hebben zelfs nog helemaal geen club gevonden. Van de huidige lichting verwacht ik wel meer dan van de spelers van vorig jaar. Er zitten meer talenten bij, zoals Daley Blind en Toby Alderweireld. Ook is het afwachten hoe de nieuwe spits Darko Bodul het gaat doen. Hij vergelijkt zichzelf al met Zlatan en heeft ook qua uiterlijk wat van de ex-Ajacied weg, dus wie weet... Over Daylon Claassen van Ajax Cape Town doen ook veel goede verhalen de ronde. Het wordt na Steven Pienaar wel weer eens tijd voor een goede voetballer van onze satellietclub. Stanton Lewis, die ook daarvan daan is gehaald, zit nog wel bij Jong Ajax, maar gaat het hoogstwaarschijnlijk niet redden bij Ajax. Zeker nu Bodul voor de spitspositie is gehaald, ziet het er naar uit dat Lewis genoegen moet nemen met een plaatsje op de bank. Naast Koster en Winter. Al hoop ik dat zij dit seizoen wat vaker langs de zijlijn te vinden zijn. Niet alleen om te coachen, maar ook om te juichen. www abnamro.nl r www.abnamro.nl C www.abnamro.nl r www.abnamro.nl F Pagina 6 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 7