(o](g T@(j[k(ö)[nÏÏ]^Ë Viitor Het verhaal van Siem de Jong is bekend: in september vorig jaar werd hij door Ten Cate overgeheveld van Jong Ajax naar het eerste voor de UEFA Cup-wedstrijd tegen Dinamo Zagreb. Sindsdien heeft hij zich steeds meer ontwikkeld en is hij terecht bij het eerste elftal gebleven. Maar hoe verging het de rest van de spelers die in de basisopstelling stonden van de eerste officiële Jong Ajax-wedstrijd van afgelopen seizoen (Van Duin; Yildirim (74. Will], Alderweireld, Vertonghen, Supusepa (45. Slijngard); Anita, Van der Heijden, De Jong; Tayeb (45. Martina], Donald, Goossens] Hoe hebben zij zich ontwikkeld en wat waren er verder voor ontwikkelingen bij het tweede elftal? Een nabeschouwing op vorig seizoen als vooruitblik op het komende jaar. Jan-Arie van der Heijden kreeg wat minder vertrouwen dan De Jong afgelopen seizoen. Hij schommelde heen en weer tussen Jong Ajax en AjaxlDe laatste maanden speelde hij zelfs alleen nog maar in het tweede elftal, ondanks vele blessures van andere selectiespelers. Koster zag het blijkbaar niet in hem zitten, Van Basten hopelijk wel. Van Duin keepte geregeld in Jong Ajax, maar moest ook vaak op de bank plaatsnemen, terwijl Gentenaar of Heijblok onder de lat stond. Het is te begrijpen dat sommige spelers van het eerste wedstrijdritme op moeten doen na bijvoorbeeld een blessure, of in het geval van de keepers om op elk moment in te kunnen vallen voor Stekelenburg, maar toch is het jammer dat dit soms de ontwikkeling van talenten in de weg staat. Vooral John Goossens is daar een goed voorbeeld van. Dit had toch eigenlijk het jaar van zijn doorbraak moeten worden, maar deels door eerste elftalspelers zoals Mitea die moesten spelen, en deels door de druk die hij zichzelf op legde, is het er niet uitgekomen. Komend seizoen móet hij laten zien wat hij in zich heeft, om niet het eeuwige talent te blijven. Het is te hopen dat hij die druk nu wel van zich af kan zetten en kan laten zien dat hij goed kan voetballen. Al is de aanval van het eerste wel al erg drukbezet en zullen er ook komend seizoen dus regelmatig spelers van dat elftal op één van Goossens' posities spelen. Dan is het zaak het koppie erbij te houden en te laten zien dat niet hij, maar een andere Jong Ajax-speler op de bank moet plaatsnemen. De kans is groot dat Javier Martina één van die eerste elftalspelers is die nog regelmatig op De Toekomst te bewonderen zal zijn. Hoewel hij bij het eerste is gehaald, geheel verdiend overigens op basis van een vooral sterke tweede seizoenshelft, is de concurrentie in het eerste groot en zal hij waarschijnlijk langzaam gebracht worden. De beginopstelling bovenaan de pagina is eigenlijk misleidend. Will, Alderweireld, Supusepa, Anita en, zoals ge zegd, Goossens hebben afgelopen seizoen bijna niet gespeeld in Jong Ajax. Sommigen speelden hun meeste wedstrijden in de A1 (Will, Alderweireld], anderen waren door blessures lang uitgeschakeld (Anita, Supusepa). Verder speelde Vertonghen deze eerste wedstrijd omdat hij terugkwam van een blessure, en stond meestal niet Donald, maar Manucharyan in de spits. Laatstgenoemde wordt waarschijnlijk verhuurd aan een andere club (op het moment van schrijven is dit nog onzeker]. Ik denk dat veel clubs profijt van hem kunnen hebben. Laat hem het ongelijk van de vele criticasters maar bewijzen. Hopelijk kan hij dan volgend seizoen voor Pagina 5 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 6