dJiD©(£j][LO(j)(l) trQiPlplpXI? Highlow.nl ^■1 jaar geleden stond ik als jong broekie op het balkon van de Stadsschouwburg om Ajax te huldigen. Ik interviewde Johan Cruijff, die als trainer mijn Ajax Europees Kampioen had gemaakt. Nou ja, we wonnen de Europa Cup II door een 1-0 overwinning op Lokomotive Leipzig. Jongens als Frank Rijkaard, John Bosman, Marco van Basten, Jan Wouters, Aron Winter, John van 't Schip, Dennis Bergkamp en Rob Witschge haalden die cup naar Amsterdam. Wat was ik trots! Ik was met mijn ritsrats-klikklak-cameraatje gewoon met de spelers de zij-ingang binnen gelopen van de Stadsschouwburg. Door allerlei gangetjes kwamen we uiteindelijk op de omloop van dit statige theater om als vanzelf op het balkon te belanden. En daar stond ik vol trots naast Johan Cruijff! Nederig stelde ik hem een paar vragen, die ik braaf op mijn cassetterecorder met een microfoon opnam. Ik maakte foto's van die bijzondere spelers, die Ajax een eerste Europa Cup II bezorgden en keek vol bewondering naar Dennis Bergkamp, John van 't Schip en Marco van Basten. Voldaan nam ik de trein terug richting Heiloo. Een jaar later kwam ik een aantal van die voetbalgrootheden weer tegen op het Museumplein. We waren Europees Kampioen geworden. Nu echt, met Oranje. En weer zag ik hoe eenvoudig het was om zo dicht bij jongens te staan, die ons zoveel plezier bezorgden. En in 1991 ontmoette ik hen weer op het balkon van de Stadsschouwburg toen Ajax nipt landskampioen was geworden. Heerlijk, dat soort momenten! Pas vijfjaar geleden sprak ik Marco van Basten voor het eerst. Hij was assistent-trainer geworden van Jong Ajax en we bespraken het team. Heel open vertelde hij off the record over spelers met techniek, maar zonder voetbalinzicht en over spelers met voetbalinzicht, maar zonder techniek. Hij had veel spelers van elke categorie, maar slechts twee die beide capaciteiten bevatten: Hedwiges Maduro en Thomas Vermaelen. Maduro mag weg bij Valencia, maar Vermaelen is nog immer Ajacied. Jong Ajax werd dat seizoen kampioen. En nu staan we aan het begin van een nieuwe start, een nieuwe voetbaljaargang. En Marco van Basten is terug bij Ajax. In zijn kielzog nam hij die grootheden van 21 jaar geleden terug naar de rand van het veld. Om te doceren, om de huidige generatie voetbalwijsheden bij te brengen en ervaring te delen. Dennis Bergkamp, John van 't Schip, Rob Witschge. Alleen Johan Cruijff is er niet bij. Hij liet het spel ditmaal over aan zijn grootste protégé. Cruijff heeft er vertrouwen in, want die hoor of zie je niet, dus die vindt het klaarblijkelijk prima zo. Net als de meeste supporters. Een nieuw seizoen, hoge verwachtingen. In mei staan we weer te hossen en te vieren. Dan hoop ik Van Basten te kunnen interviewen op het balkon van de Stadsschouwburg om samen blij te zijn met de behaalde resultaten. Moet ik dit keer wel de microfoon goed bevestigen, want 21 jaar geleden zat ik in de trein terug naar huis en bleek er niets op mijn recorder te staan. Techniek. Sommige hebben wel inzicht, maar geen techniek... Veel succes, Ajacieden! Pagina 3 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 4