tradfrfê m\n\ [Muf©© Ingezonden og voordat er een bal getrapt werd was de hand van de nieuwe trainer, Marco van Basten, al zichtbaar. De faciliteiten op en rond het trainingsveld werd uitgebreid en aangepast naar zijn wensen. Extra containers voor het materiaal, twee dug-outs voor de pers en verhoogde hekken (tegen de wind?) voor de supporters. Ook de 'koffiehoek' beneden in het trappenhuis van Noord B moest verdwijnen. Gelukkig is dit uiteindelijk niet gebeurt en hebben een aantal fanatieke gepensioneerde supporters nog steeds hun vaste plek voor een bakkie voordat ze de training gaan bekijken. De trainingstijden zijn verandert, 's Morgens om 1 uur en 's middags om 16.ÜÜ uur zijn de meest regelmatige tijden. Tussen de trainingen door is er ruimte voor een goede sportlunch en een tukkie. Op verzoek van Van Basten zijn er 40 bedden neergezet zodat de spelers hun rust kunnen pakken tussen beide trainingen. In de hotels tijdens de voorbereiding had elke speler een eigen kamer, terwijl in het verleden de kamer gedeeld werd. Ook dit in het kader van de arbeid/rust verhouding zonder hierbij op de knip te hoeven letten. Ook het kleedkamergebied is aangepast. Niet alleen de noodzakelijke verandering van de hoofdsponsor op de deuren is doorgevoerd, er zijn nog meer aanpassingen gedaan. De kleedkamer van Ajax is uitgebreid met een stuk of acht plaatsen zodat elke speler in de selectie een eigen stoeltje heeft. Hiervoor heeft de medische ruimte een aantal vierkante meter in moeten leveren maar is er wel eenheid binnen het team. Elke speler heeft, geheel in de Ajax kleuren, een eigen kastje met zijn naam erop boven zijn stoel en is de vloer van de trainerskamer compleet vernieuwd. De plavuizen vloer, die er pas een paar jaar in lag was niet mooi genoeg en is vervangen door een houten vloer. In een jaar waarin er binnen de club verstandig met elke euro moet worden omgegaan vanwege het (opnieuw) missen van de (voorronde) Champions League lijkt er geen stop te zitten op de geldkraan van Van Basten. Lang niet alle uitgaven van Van Basten kunnen in de categorie 'geld over de balk' geplaatst worden. Zo lijkt er op zijn verzoek eindelijk een (sta)tribune bij het trainingsveld te komen zodat we fatsoenlijk kunnen genieten van de training. Ook is er meer dan ooit uitgegeven om spelers aan te trekken. Natuurlijk is ruim 16 miljoen voor Suljemani veel te veel als je nagaat dat we hem met goed scoutingswerk voor een paar ton hadden kunnen halen maar hij speelt nu wel in Amsterdam. Naast de wens voor een tribune bij het trainingsveld heeft Van Basten verder niet al te veel met de supporters. Het besef dat zonder deze mensen de club geen bestaansrecht heeft is nog niet helemaal doorgedrongen gezien zijn opstelling in verschillende situaties. Zo werd de aanwezigheid van de spelers tijdens het jaarlijkse vrijwilligersfeest verboden. Het feest, dat jaarlijks wordt georganiseerd, voor die supporters die zich elk jaar weer vrijwilliger voor de club inzetten, was voor de trainer geen reden om de spelers te laten opdraven. Hij wilde de spelers niet lastig vallen met dit soort beslommeringen, zoals hij het zelf omschreef. Immers met de eerste training al achter de rug zou dan wel een erg lange dag worden voor de voetbalmiljonairs. De Bezem erdoor. Binnen de selectie werden Perez, Colin, Delorge en Luque door de trainer naar het tweede gezet. Perez, in de voorbereiding nog aanvoerder, sputterde het hardst tegen. Een arbitragezaak volgde waarin Ajax/Van Basten gelijk kreeg en inmiddels speelt de Deen bij FC Twente. Ook Jurgen Colin (wiens optie in het contract om nog twee jaar bij Ajax te blijven door Van Basten werd gelicht) vertrok, hij ging naar Spanje. Luque trainde en speelde met dezelfde plichtmatigheid en desinteresse bij Jong Ajax en lijkt ook terug te keren naar zijn geboorteland. Delorge heeft aangegeven de trainer te willen overtuigen van zijn kwaliteiten door bij Jong Ajax de beuk erin te gooien. Kennedy, Rommedahl, Ogararu en Leonardo kregen het bericht niet op al te veel speeltijd te hoeven rekenen. Ogararu is dicht bij een terugkeer naar Roemenie, voor Leonardo zijn verschillende eredivisieclubs in de markt en ook voor Kennedy is er lichte interesse vanuit het buitenland. Dennis Rommedahl heeft het naar zijn zin bij Ajax en is ook van plan de trainer te overtuigen. Krohn Deli, al een tijdlang rondhangend op De Toekomst heeft het nooit waar kunnen maken bij Ajax en ging terug naar Denemarken. Met deze ontwikkelingen lijkt de bezem van Marco de selectie aardig schoongeveegd te hebben. De trainer gaat duidelijk voor jong talent, maar laat het ook niet na om de supporters met gefronste wenkbrauwen te laten zitten zoals bij het aantrekken van Oleguer-^n §no. Aanvallend ingestelde spelers zijn er volgens ons genoeg. Achterin had er nog wel wat bij gemogen. Dat is althans onze mening en die is lang niet zo machtig als die van de trainer. Marco vind het goed zo, we zullen het zien. We houden jullie op de hoogtfe*&<an de keuzes van de machtigste man binnen Ajax. De Meersche Helden 2008 Pagina 34 leersc

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 35