ïïmm Bobby Haarms [Hen introductie is eigenlijk niet nodig maar wij van De Meersche Helden vinden het gepast om het toch te doen. Bobby Haarms, de goede beul .mister Ajax(vinden wij van de redactie] is een Ajax man in hart en nieren. Heeft bijna alles doorlopen bij Ajax van speler tot trainer en van hersteltrainer tot publiekslieveling. Hij is al meer dan 50 jaar lid van Ajax. Bobby gaat een column schrijven voor De Meersche Helden. Zijn verhaal over het heden, de toekomst maar ook zeker het verleden. Lees met plezier zijn eerste column. Op de dag dat ik dit schrijf is het seizoen voor Ajax weer begonnen, de eerste training is net afgelopen. Na zoveel trainers die ik zelf heb meegemaakt is het weer een feest om dit mee te maken. De eerste training van Marco van Basten was op De Toekomst met heel veel publiek, ik kan me nog herinneren dat de eerste training altijd in het Amsterdamse bos was met veel minder publiek als nu Dan had ik meestal de leiding, dan namen we de trimbaan en het paardenpad waarop de spelers dan moesten rennen en de toestellen moesten nemen. Ook namen we de heuvel diverse keren, vaak was dan naar beneden zwaarder dan omhoog. Na deze training die dan meestal 75 minuten duurde waren de spelers kapot. Het belangrijkste was dan dat er geen blessures waren en dat er gein onder de spelers was. Iedere trainer traint op zijn eigen manier. De tweede training van Marco zal weer anders zijn omdat ze dan toewerken naar het trainingskamp in de Lutte waar ze dan ook wedstrijden spelen tegen amateurs. Vroeger deden we dat ook al op trainingskamp gaan 2 keer op een dag trainen en dan 's avonds een wedstrijd. Dat was best wel pittig maar de jongens hadden ook tijd om te rusten .Ook zoals vandaag de dag waren er altijd veel aanvragen van amateursclub om tegen Ajax te spelen, het blijft toch een eer om tegen ons te spelen Ook in het buitenland, daar deden we aan vaak aan een toernooi mee Net zoals nu hadden we ook zelf een toernooi, Amsterdam 700 t/m 715 in het Olympisch stadion. Het shirt, vroeger werden we altijd even naar boven geroepen om te kijken of de kleur rood van het shirt wel goed was, we weten allemaal dat gras groen is maar wat voor een groen? Dat is hetzelfde met rood. Daar was vroeger al een strijd om en er werd vaak over gediscusseerd. Het shirt van nu heeft een nieuwe sponsor en de naam staat horizontaal op het shirtjnet als TDK in de jaren 80 het is weer even wennen maar ik vindt het zeker niet lelijk. In mijn tijd hadden we dat niet een sponsor op het shift maar ik begon dan ook met voetballen bij Ajax in 1952. Sterker nog wij moesten het shirt zelf kopen. Onder Hans Kraaij veranderde dat toen, kwamen er ook trainingspakken en hotelpakken. Ik hoop dat ze met de nieuwe spmnsm^.Aegon veel succes zullen hebben. Met ABN AMRO hebben we de eerste jaren alleen maar successen gehad. De selectie van het aankomende seizoen, ze hebben goede aankopen gedaan het enige wat ik een beetje mis is dat ze het Amsterdamse niet meer hebben. De Amsterdamse humor is weg en de taal is tegenwoordig een probleem als speler moetje tegenwoordig de discipline hebben om de Nederlandse taal zo snel mogelijk onder de knie te krijgen. Toen ik nog werkzaam was bij Ajax kregen de buitenlandse spelers altijd les in Nederlands en volgens mij is dat nu nog steeds. Communiceren tijdens een wedstrijd is zo belangrijk je moet mekaar toch aanwijzingen kunnen geven. Kritiek. Het heeft geen nut om de spelers of staf naar beneden te douwen. Supporters kunnen de spelers over het dooie punt heen trekken als het wat minder gaat op het veld. Zeker dan, dan moet je ze helpen. Maar ook spelers moeten positief naar de supporters zijn zoals bijvoorbeeld na elke wedstrijd het publiek bedanken bij winst maar zeker ook bij verlies. Het goede voorbeeld daarvan is Johnny Heitinga die deed dat altijd. De spelers moeten weten dat jullie supporters er altijd zijn in binnen en buitenland en daar veel voor betalen. Kritisch schrijven over Ajax, ik persoonlijk zou dat nooit doen je moet je club te allen tijde door dik en dun steunen in goede maar zeker in slechte tijden. Hoe positiever je over de club bent hoe meer je de trainer helpt. Vergeet niet dat de staf alles leest wat er wordt geschreven over Ajax.lk hoop dat iedereen dit seizoen met neus dezelfde kant op staat. Dat is heel belangrijk en dat geldt ook voor de supporters. Marco van Basten is op het moment de trainer om Ajax kampioen te maken, en om eerlijk te zijn wordt het ook de hoogste tijd na 4 jaar. En hij heeft ook goede assistenten, van 't Schip en Witschge. Dit zijn toch ook namen van spelers die het erg goed hebben gedaan bij Ajax. Assistenten zijn een verlengstuk van de hoofdtrainer, als het met de trainer goed gaat, dan gaat het met Ajax ook goed. Ook leden van de staf lezen alles wat met Ajax te maken heeft. Ik ga met goed vertrouwen het nieuwe seizoen in. Net zoals het einde van het laatste seizoen ben ik ook zeker van plan om de uitwedstrijden van Ajax wederom te gaan bezoek ix zal ook zeker wat thuiswedstrijden vanuit de supportersvakken gaan bekijken en hoop ook dat de spelers dat wat vaker gaan doen zeker als ze geblesseerd zijn, dat doet de supporters goed. Ik wens alle supporters een fantastisch seizoen toe en aan het eind hebben we een derde ster op het shirt. Bobby Haarms Pagina 31 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 32