¥k\M® iMion fes ii^p(§[mto Stempel Beste mede-Ajacieden, Laat ik beginnen met het overbrengen van mijn felicitaties aan de oprichters van dit nieuwe fanzine. Ik ben blij dat de Ajacieden een eigen papieren fanzine blijven behouden. Na het stoppen van De Ajax Ster en daarna Dapp're Strijders was het de vraag of er een vervolg zou komen. En gelukkig gebeurt dat. Het is nu aan De Meersche Helden om de leemte op te vullen, om de traditie van het geschreven en gedrukte woord in ere te houden. Een club als Ajax met al zijn historie behoort een papieren fanzine te hebben. Niets ten nadele van de goede internetsites die zich op onze club richten, maar een papieren fanzine is iets wat bij een club als AFC AJAX hoort. Het is iets vatbaars, je kan het op je bureau leggen, je kan het verzamelen, je kan het nog eens nalezen en het is niet vatbaar voor virussen of internethooligans die tegenwoordig de vele sites vervuilen. Zelf ben ik ruim 5 jaar zeer betrokken geweest bij het fanzine Dapp're Strijders. Als mede-oprichter heb ik samen met een goede groep gezamenlijk het fanzine opgericht en zo'n vijf jaar lang het fanzine gevuld en uitgebracht. Het was een hele interessante en soms hectische periode, met zijn ups en zijn downs. Met op zijn tijd wat tegenwerking van het bestuur en de directie van Ajax, met tegenwerking van de politie, gezeik met de knvb, en met andere tegenslagen. Maar we bleven altijd doorgaan, tot het eind daar was. Als Ajacied en medewerker van Dapp're Strijders wil je jouw gevoel en het gevoel van andere Ajacieden verwoorden en/of een gezicht geven. En het is helemaal mooi als dat kan gebeuren door middel van een eeuwenoud medium: het geschreven en gedrukte woord. En hiermee bedoel ik uiteraard het supportersfanzine, welke naam deze In een wereld waar het internet niet meer weg te denken is, wordt het voor een ieder steeds makkelijker om zijn of haar liefde voor een club - laten we zeggen AFC AJAX - met de wereld te delen. Met als gevolg een wildgroei aan Ajax-sites, met honderd keer hetzelfde verhaal en dezelfde geruchten. Het wordt allemaal 1 grote massa, er zijn nog maar weinig sites die nog echt onderscheidend zijn. Maar juist in deze tijd is het mijns inziens van belang dat er een papieren fanzine voor Ajacieden moet zijn. Een papieren blaadje van en voor Ajacieden, gevuld met verhalen en foto's, meningen en humor, kritieken oplossingen. Een stukje historie dat deelt uitmaakt van een historische club. En met club bedoel ik dan ook de club en dus niet de heren bestuurders (wanneer komt het klassieke logo terug?]. Een fanzine is iets intiems, iets kleins, maar toch iets groots. Een fanzine is onmisbaar. Althans, dat is mijn bescheiden mening. Goed, de zomer is voorbij, het seizoen is weer begonnen en een nieuw fanzine is geboren. Ik hoop dat de medewerkers van De Meersche Helden er vol voor gaan en laatje niet kisten! dan ook mag hebben. Hulde aan het papieren woord! Mazzel, Stempel De Meersche Helden 2008 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 31