[MO©fe(j0 mm Interview voorzitterschap, dan heb ik wel alle doelstellingen bereikt die ik voor ogen had." "In mijn eerste interview met Het Parool heb ik gezegd dat we Real Madrid van Nederland moesten wor den. Ajax was een club, daar keek iedereen tegenop. We hadden een groot stadion, waren oppermachtig. We hadden alle grote prijzen. We hadden de beste sponsors. We hadden een waanzinnig grote supportersvereniging, we hadden veel mensen in het stadion." We hadden Koninklijk moeten worden... "Ja, dat vind ik nog steeds. Maar wist ik veel dat het zo geregeld dat als de overkoepelende bond koninklijk is, dat dat niet meer kan. Maar dat wil niet zeggen dat alles aan mij ligt. Ik vind dat wat we bereikte hebben dat is bereikt is door een samenspel van een goed bestuur, en een goede directie. Goede supporters, want die hebben ook allemaal meegedaan om dit te bereiken. En last but not least: hartstikke goede spelers en trainers. En ik denk dat als we het Bosman-arrest niet in Europa had gehad, dan hadden we dat kunnen voortzetten." Nog één ding: ons supportershome. U hebt daar ook aan meegewerkt in uw voorzittersperiode. Gp één of andere manier komt dat niet zo van de grond als bij andere clubs, want het is weer gesloten. Hoe komt dit denk je? Ligt dit aan de Ajax-supporters, aan de locatie? "Laat ik voorop stellen dat ik altijd een voorstander ben geweest van een supportershome. Ik heb ook samen met Ronald Pieloor en Ine van Brenk hebben we het idee weer eens opgepikt. We hebben toen de autoriteiten ervan kunnen overtuigen dat het er moest komen. De meest ideale plek voor de supporters toen - en dat vonden wij ook - was waar ie nu staat. De Amsterdamse overheid had toen wel enkele bedenkingen bij de locatie. Ze waren niet zozeer bang voor de Ajax supporters. Het ging er meer om dat uitsupporters die op P- bus aankwamen erg dicht in de buurt kwamen van het home wanneer ze naar het stadion moesten. Er hoefde dan maar dit te gebeuren en de vlam zou in de pan slaan. Uiteindelijk is het er toch gekomen, maar dat heeft toch nog redelijk wat voeten in de aarde gehad." "Waarom het nu weer dicht is ligt toch voor een groot gedeelte aan de supporters zelf. Enkele supporters verknallen het voor de rest. Toen het home werd geopend, hadden we afgesproken dat het een home voor alle supporters moest zijn. Niet alleen voor een bepaalde groep supporters. Nu is het gesloten omdat de politie beelden op heeft gevraagd. Maar de politie mag dat doen. Zodra men vermoed dat er drugs in het spel zijn of dat er wapens in het pand aanwezig zijn, mag men de zaak dicht timmeren. Daar waren we nog voor dat het gebouwd is voor gewaarschuwd. Wilt u nog iets kwijt aan de supporters of wilt u nog ergens op terugkomen? "Nee hoor. Ik sta altijd achter alles wat ik zeg, en daarom kom ik ook nergens op terug. Wel wil ik de supporters op het hart drukken om vertrouwen te hebben en vooral achter onze club te blijven staan, ook in mindere tijden. Want dat is het en zal het ook altijd blijven: ONZE club!" Pagina 29 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 30