IMO(gfe(§0 WEM tPFÜI®! Interview om hoe er gescout wordt, hoe spelers worden opgeleid. Hij heeft voor 4 jaar getekend en je zal zien, die dient ie uit. Het zou ook zomaar kunnen dat het in jaar 3 komt dat het echt ons seizoen wordt." Je hebt ooit wel eens gezegd: Ajax is van de supporters. Dat gevoel klopt toch niet meer: de Arena rook vrij, Sneijder die doodleuk wordt verkocht nadat is toegezegd dat ie zeker blijft, de training die helemaal wordt afgesloten voor de supporters... "Natuurlijk is de club van de supporters. Maar bij AC Milan en Bayern München kun je ook niet bij de training komen. Als je topsport wilt bedrijven, dan kan je niet anders. Het is toch ook van de gekken dat een speler zich eerst in een kleedkamer moet omkleden, op zijn noppen door een rij supporters en over een glibberig dek naar het trainingsveld moet gaan. Dat kan toch niet? Sowieso hoop ik dat de training naar De Toekomst verhuist, dan ben je ervan af. Natuurlijk is het leuk voor de supporters, maar het getuigt van professionalisme datje dit wil doen. Van Gaal wilde dat ook, omdat hij de spelers niet in hun hemd wilde zetten voor 5GG sup porters. Aan de ene kant willen we dat Ajax topprestaties levert, en aan de andere kant willen we ze ook aan kunnen raken en een praatje met ze kunnen maken. In de huidige tijd kan het niet meer, dat je bij een profclub nog steeds als een amateurclub handelt." Hoe was je relatie met de supporters? "Van mijn kant gesproken was die relatie altijd goed. Je kan het wel met elkaar oneens zijn, maar dan kun je nog wel een goede relatie met elkaar hebben. Ik vind - en dat meen ik serieus - dat ik er heel veel aan gedaan heb. Ik had elke maand 5 groepen supporters over de vloer op mijn kantoor in Hoofddorp zonder dat mensen dat wisten. Ik sprak met ze op structurele basis. Met sommige heb je een haat/liefdeverhouding, sommigen zullen me een klootzak vinden en willen niks meer met me te maken hebben. Dat kan. Ik heb dat zelf niet." "Kijk, je hebt met meerdere groeperingen te maken. Niet alleen de lokale driehoek, de landelijke politiek, de KNVB, maar ook met meerdere groeperingen supporters. Als bestuur hoort elke supporter je even lief te zijn. Niet alleen de harde kern, maar ook die meneer die in een driedelig pak naar het stadion komt. Dat kan er toe leiden datje dingen niet kan toestaan die sommige supporters zouden willen." Gaat Michael van Praag met een goed gevoel naar de Arena als hij een wedstrijd van Ajax bezoekt? "Ik ga in principe altijd met een goed gevoel naar de Arena. Maar ook ik moet toegeven dat ik de laatste jaren ook heb gedacht om niet te gaan omdat er toch niks aan was. Ik ben net als iedereen teleurgesteld dat we het net niet halen en af en toe slecht voetbal zien. Aan de andere kant is een speler geen jukebox waar je een Euro in stopt en dan doet ie het weer. Het blijft mensenwerk. Ik denk dat als wij een beter gebalanceerd team hebben met meer kwaliteit, dan je weer met veel meer plezier naar de Arena gaat." "Het blijft ook raar dat we elke keer kampioenschappen laten liggen tegen de kleine clubs. Vorig jaar wordt je op 3 punten na kampioen, het seizoen daarvoor op 1 goal... Ik ben er van overtuigd dat de huidige staf er voor gaat zorgen dat die verslapping - want dat is het gewoon - eruit gaat." Danny Blind had een paar jaar geleden niet genoeg gepresteerd: hij kwalificeerde ons voor de voorronde Champions League, haalt de KNVB-beker, maar dat was niet goed genoeg. Met veel bombarie wordt Henk ten Cate binnengehaald, die presteert nog minder en hij verlaat de club halverwege. Dat is toch ook niet goed? "Dan was Ten Cate dus een verkeerde keus. Ik vind dat Danny door het vorige bestuur is afgeserveerd. Maar ik weet wel dat het kiezen van een trainer het moeilijkste is wat er is. Ik ben er ook niet altijd even gelukkig in geweest na het vertrek van Van Gaal. Eigenlijk is het aanstellen van een trainer een taak voor iemand die er verstand van heeft. Als bestuurslid zitje op afstand en blijkt het in de praktijk toch anders te werken dan je in je hoofd hebt. Je hebt zoveel trainers die op zich goed lijken te zijn, maar bezwijken onder de druk die bij Ajax heerst." "Daarbij komt ook nog dat Danny natuurlijk een enorme Ajacied is. Hij heeft zoveel voor de club betekend, dan ga je niet zo met zo'n iemand om." Je hebt toen je aantrad als voorzitter bepaalde doelstellingen voor ogen gehad. Kun je nu zeggen dat je je doelstellingen hebt behaald? "Aanvankelijk wel, behalve in de laatste twee, drie jaar. Toen speelden we niet goed, er was ook erg veel onrust in het stadion. Dat kan ik ook begrijpen, all zal ik nooit begrijpen dat je de voedseltentjes in je eigen stadion in de fik steekt omdat je hebt verloren van Roda JC. Maar als ik kijk naar de eerste negen jaar van mijn De Meersche Helden 2008 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 29