IMO(gfe(§0 mm tPFDj)®! Interview Het heeft er niks mee te maken dat hij niet uit het Ajax verleden kwam, geen Ajax hart had, geen voetbal man was? "Een voetbalman hoeft het niette zijn. Leo van Wijk die bij Ajax in de ledenraad zit is een prima president directeur van KLM. Hij zei altijd: ik kan dit bedrijf prima leiden, maar ik kan geen Boeing 747 besturen. Ik was ook geen voetbalman: ik ben 1 6 jaar scheidsrechter geweest en daar kan je me alles over vragen, maar vraag me niks over tactiek en techniek. John Jaakke was wel Ajacied in de mate dat hij al heel lang bij Ajax kwam. Maar hij had natuurlijk minder het sausje van Ajax over zich heen zoals ik dat bijvoorbeeld had. Dat hoeft geen bezwaar te zijn, maar dat heeft wel tegen hem gewerkt." Was Leo van Wijk niet de ideale voorzitter geweest? "Natuurlijk. Leo van Wijk was de meest ideale opvolger geweest. Hij heeft jaren lang bij Ajax gevoetbald, zelfs nog bij Ajax gehonkbald. Hij is een echte Ajacied en straalt dat ook helemaal uit. Behalve een ras Ajacied is hij ook een fantastisch bestuurder. Hij heeft een heel groot netwerk en gezag. Maar helaas heeft hij afgezegd." Is Uri Coronel de juiste voorzitter? "Ik ken Uri natuurlijk vanuit het verleden (Coronel was ten tijde van het voorzitterschap van Michael van Praag bestuurslid bij Ajax - red.]. Ik vind Uri op dit moment echt een heel goede keus. Hij heeft bestuurlijke ervaring in diverse organisaties en daarnaast is het een hele benaderbare vent waar je makkelijk mee kan praten en ook heel erg mee kan lachen. Ik denk dat hij heel goed weet waar het bij Ajax om gaat en wat er moet gebeuren." "Je hoort mensen wel zeggen of het niet raar is dat iemand die zo'n rapport heeft geschreven nu een voorzitter wordt? Je moet van mij aannemen dat hij het echt niet wilde en zijn vrouw vindt het tot op heden nog steeds verschrikkelijk. Maar doordat Leo van Wijk afviel, was hij eigenlijk de enige geschikte kandidaat en heeft hij het toch gedaan. Het grote voordeel daarbij is dat hij natuurlijk samen met anderen dat rapport geschreven en kan dus haast niet anders dan de conclusies die er in dat rapport staan uit te voeren en ik denk dat dat echt het beste is voor Ajax." De Meersche Helden 2008 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 27