Rfcfe(§0 WglOTl Interview geweest dat te herstellen." In uw eerst jaar als voorzitter werden we ook meteen uit het Europa Cup toernooi gehaald vanwege het beruchte staafincident. Wat deed dat toen met Ajax en met jou persoonlijk? "In '89 was Ajax een club zonder geld. We hadden wel wat goede spelers, maar Van Basten was net weg, Cruijff was net weg als trainer. We hadden geen geld en hebben toen in het eerste jaar zelfs besloten om geen kerstkaarten te versturen om geld te besparen. We hadden plannen gemaakt voor de toekomst, de contracten van spelers opengebroken, salarissen verhoogd. Daarvoor moesten we wel elk jaar in Europa Cup spelen. Toen kwam dat staafincident. Op dat moment ben je nog veel te veel met het moment zelf bezig. Samen met Beenhakker ben ik toen nog naar de scheidsrechters gegaan om er maar voor te zorgen dat de wedstrijd niet zou worden gestaakt. Dat is niet gelukt. Toen kwam pas het besef dat we waarschijnlijk een enorme douw zouden krijgen. En dat is toen ook gebeurd. Één jaar uitsluiting en 3 wedstrijden 1 Gü km buiten Amsterdam. Wat me toen het meeste pijn heeft gedaan is dat niemand ons hebben wilden. In Düsseldorf konden we wel terecht. Dat is toen een enorme knauw voor de reputatie van Ajax geweest. Om nog maar niet te spreken van de ervaring die de spelers mislopen en het geld." We kwamen echter bikkelhard terug. In 1991 ging Beenhakker weg en kwam Van Gaal. Dat seizoen wonnen we meteen de UEFA Cup. Ajax was weer de naam in Europa. "Ja, het is eigenlijk ongelofelijk hè? Maar eigenlijk wat het gekke is: Ajax had ondanks het staafincident toch nog een grote naam. In Europa praat men toch al met trots en respect over Ajax. Het jammere is alleen dat dat vooral gebaseerd is op het verleden: de jaren '7G. Toen we in '92 de UEFA Cup wonnen en niet lang daarna de Europa Cup I en de wereldbeker, dan zet je wel wat neer en werd het respect voor Ajax toch weer nog groter." Hoe was je relatie met Louis van Gaal? "Netzoals ie vandaag de dag nog is: steengoed. Louis en ik kunnen heel goed met elkaar overweg. We vinden eikaars grappen zelfs aardig. Ik herinner me nog wel dat we een keer een trainingskamp hadden in Turkije. Hij was toen nog assistent van Leo Beenhakker. We liepen daar langs een meer met de selectie en hij kwam naar me toe: "Voorzitter, ik hou het niet meer uit. Ik ben klaar voor het hoofdtrainerschap." Ik heb hem toen Pagina 23 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 24