[Mficliael W©Ot] Praag Interview Naarmate de wedstrijd naderde werd de spanning alleen maar groter. De wedstrijd zelfwas natuurlijk ook heel erg spannend, het bleef immers heel lang ü-ü. Toen Patrick die bevrijdende 1-G maakte vlak voor tijd, dat was zo'n ontlading. Daarom is voor mij die Europa Cup toch het hoogtepunt." Wat was bestuurlijk gezien je grootste succes? "De beursgang." Dat meen je niet! "Nee, dat was een geintje. Ik geloof niet dat je kan spreken van een bestuurlijk succes. Als bestuur moet je er voor zorgen dat je zo'n omgeving creëert dat spelers en de technische staf optimaal kunnen functioneren. Dat is enige taak. Ik ben nog steeds van mening dat wij dat wel op een goede manier hebben gedaan. Met de Arena, de Toekomst en alle andere faciliteiten hebben we ervoor gezorgd dat de technische staf al het gereedschap voor handen had dat ze nodig hadden. Dat zie ik echter niet als een bestuurlijk hoogtepunt omdat in mijn ogen een bestuur niet zo zou moeten denken." Ook niet bijvoorbeeld de gang naar de Arena? "Nou, als ik iets moet noemen dan is misschien het oprichten van de supportersvereniging toch een soort van hoogtepunt. Je had vroeger natuurlijk alleen de Ajacied. Maar de leden daarvan waren eigenlijk allemaal abonnees van het blad. Verder werd er niet veel gedaan. De Ajacied wilde het graag zo laten als het was. Ze wilden ook niet mee naar een nieuwe supportersvereniging. Wij hadden een vereniging voor ogen die door het hele land actief was. Dat we samen met de supporters ervoor hebben gezorgd dat er binnen een mum van tijd een supportersvereniging was van 85.000 leden vond ik wel een succes. Maar daar hebben we ook niet de hoofdrol in gespeeld." In 2000 was er de muziekrevue in verband met het 100 jarig bestaan van de club. Wat bezielde je nou om met een feijenoord sjaal te gaan staan? "Die revue was mijn idee. Ik ben met dat idee gekomen omdat toen Ajax 50 jaar bestond er ook een revue was. Toen hebben mijn vader en moeder een heel belangrijke rol in daarin gespeeld. Natuurlijk moet je in zo'n voorstelling ook iets van andere clubs doen. Toen kwam ik met Crooswijk, een typetje van Ton van Duinhoven waar hij veel succes mee had. Die Crooswijk was helemaal ziek van ellende als Ajax weer zoveel successen had behaald en hij kon de naam Ajax ook niet uit zijn strot krijgen, ledereen begreep eerst niet hoe we dat nou konden doen, maar uiteindelijk bleek dat die Crooswijk juist heel erg in de zeik werd genomen en kon iedereen het toch wel waarderen." "We moeten ons trouwens toch realiseren in Nederland dat als alleen Ajax er is, er geen competitie is. Je hebt andere clubs nodig om een competitie te kunnen spelen. Ik ben ook geen feijenoorder, dat weet iedereen. In bepaalde omstandigheden moetje alleen wel in staat zijn om daar een grap mee uitte halen." "Ik heb ook nog een keer bij een veiling voor een goed doel met een feijenoord shirt aangestaan. Er werden allerlei voetbalshirts geveild, en het leek me wel een stunt als de voorzitter van Ajax met dat shirt aan zou verschijnen. Het is natuurlijk een hilariteit als dat gebeurt en dan brengt zo'n shirt alleen maar meer geld op. Soms moet je daar een beetje mee spelen." In 1989 werd je voorzitter, er kwam een nieuwe sponsor en in 1991 kwam er een nieuw logo. Het oude logo was niet meer van deze tijd. Vele supporters zijn het hier nog steeds niet mee eens. Vindt je niet dat met het verdwijnen van het logo een stukje Ajax historie is weggegaan? "Nou dat niet. Maar ik vind het oude logo ook mooier dan het nieuwe logo. Ik heb in het bestuur ook wel eens opmerkingen gemaakt of we het toch niet weer konden veranderen. Als je bijvoorbeeld bij de UEFA komt voor een loting voor een bekertoernooi, dan komt het nieuwe logo op een witte achtergrond wel erg kaal over, zelfs steriel. "Wij waren toen in een situatie dat we dachten dat we ook eens met onze tijd mee moesten gaan, dat we moesten vernieuwen. Daarbij hebben we ook naar onze huisstijl, ons logo gekeken. Dat heeft Bayern München bijvoorbeeld ook gedaan. Bovendien hadden mensen van de tv gezegd dat het logo er niet uitzag als je het verkleinde op tv, dan werd het één grote zwarte smurrie. We hebben er toen goed over nagedacht en het voorgelegd aan de ledenraad. Na het een jaar te hebben laten sudderen, is uiteindelijk besloten het te doen. Ik vond het in het begin hartstikke goed: er zat ook een symboliek achter door de 11 lijnen waaruit het bestaat. Maar ik geef nu volmondig toe dat het oude logo karakteristieker voor Ajax is. Achteraf gezien was het beter De Meersche Helden 2008 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 23