Rfcfe(iO WcHOTl [PF^^ICSI Interview Allereerst willen we u bedanken voor het interview, zeker op een dag als vandaag "Natuurlijk jongens. Ik vond het leuk dat jullie me gevraagd hebben, zeker voor het eerste nummer. Hoe gaat het met je? "Met mij gaat het goed. Mijn dochter is ondertussen 8 en is ondertussen ook Ajacied. Dat heb ik niet gepromoot, want dan krijgen ze er alleen maar minder zin. Ze gaat vaak met me mee naar het voetballen en was afgelopen seizoen mascotte bij Ajax - Feijenoord. En met mijzelf gaat het ook prima!" Mis je Ajax niet? Dan bedoelen we niet als supporter, want je bent nog geregeld bij de wedstrijden te zien zeker met die hoempapa-band, maar als bestuurder. "Hoempapa-band? Hahaha. Nee, ik mis Ajax als bestuurslid niet zo omdat ik het 13 jaar heb gedaan. Het brengt een enorme druk met zich mee. Dat merkje pas als je er niet meer bent. Je hebt toch een hoop verantwoordelijkheden en bent er eigenlijk dag en nacht mee bezig. Eigenlijk was ik er wel blij mee toen ik ermee stopte. Er zijn dan ook allerlei dingen in het voetbal voor in de plaats gekomen en daar heb ik het nu ook erg druk mee. Als voorzitter van de Eredivisie CV volg je het nu meer op afstand." "Wat ik wel mis is de betrokkenheid die je met de club had. Zodra je weg bent zit je vrij snel zo weer op afstand. Dat mis ik wel, met name om me met supporters bezig te houden. Natuurlijk zijn er wel eens meningsverschillen, maar dat is wel het leukste wat er is. Mijn club mis ik als supporter natuurlijk niet, want het is mijn club nog steeds en dat zal het ook altijd blijven." "Het is ook als bestuurslid veel minder leuk geworden sinds de beursgang. Voor de bestuursgang was je operationeel bestuurder: je besliste over de aan- en verkoop van spelers, maar bijvoorbeeld ook welk merk grasmachine je moest kopen. De bestuurder van nu is niet meer operationeel, maar zit in de Raad van Commissarissen van een club en controleert op afstand wat de directeur doet. Daardoor ben je ook veel minder bij de dagelijkse gang van zaken betrokken. Dat maakt het gemis van bestuurslid van Ajax zijn wel dragelijk. Ajax was je natuurlijk met de paplepel in gegoten, omdat uw vader [Jaap van Praag, red.) ook voorzitter was geweest. De prestaties zijn nu niet goed. Heb je nooit het gevoel gehad om toch weer als voorzitter terug te keren? "Nee. Natuurlijk zijn er momenten dat je het zelf anders had aangepakt. Maar als je gestopt bent, is het gewoon beter niet terug te keren. Je ziet het ook vaak met trainers die terugkeren: dat leidt vaak tot een teleurstelling. Dat moetje gewoon niet doen." Zoals je al zei ben je 13 jaar voorzitter geweest van Ajax. Wat was sportief gezien het mooiste succes? "De Europacup I" Niet de Wereldbeker? "Nee toch de Europa Cup. Natuurlijk was de wereldbeker ook fantastisch, maar de omgeving was gewoon heel onwerkelijk. 99 procent van het publiek was Japanner en die klapten en lachten om alles met name als een speler omviel of als er een schot van 5G meter werd gelost. Toen we de Europa Cup speelden waren er duizenden Amsterdammers. Je leefde er naartoe: de dagen voor de wedstrijd, de kranten, de supporters in de stad... Pagina 21 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 22