[0(D flffcPQJj) Ingezonden ^^ndaag is de dag waar al weken naar wordt uitgekeken. Het seizoen 2ÜÜ8-2ÜÜ9 gaat voor Ajax beginnen, de eerste wedstrijd is in Tilburg tegen Willem II. Het is een mooie dag en we hebben er zin in, lekker vroeg gaan we richting Tilburg, met eigen auto niet met de bus want eigenlijk is het een verplichte buscombi. Gearriveerd in de kruikenstad gaan we eerst even naar het jeugdcomplex want daar is een internationaal jeugdtoernooi aan de gang, en de D1 van Ajax doet daar ook aan mee, we komen halverwege de tweede helft binnen en ze spelen tegen Schalke 04 en het staat 0-0. Maar het bekende gezegde over Duitse teams kwam ook hier weer uit vlak voor tijd scoren ze en de D1 verliest Een beetje teleurgesteld gaan we richting het stadion, nog 1,5 uur en ons aller Ajax trapt af. Aangekomen bij het vak zien we de eerste bussen Ajax supporters binnenkomen, Een lange rij staat voor het poortje van het uitvak. Willem II was goed voorbereid (de printer was defect] op het allerlaatste moment kregen ze als nog de kaartjes op rol aangeleverd. Dus iedereen een voor een naar binnen, stiekem groeten we nog wat bekende voordat we naar het vak gaan. Het is zover de spelers komen het veld op voor de warming up, het uitvak laat zich goed horen, joden worden kampioen en het clublied komt uit hun kelen. Bij ons begint de spanning te stijgen we steken nog maar een peukje op, hier mag het. Kwart voor zeven het uur van de waar heid is aangebroken, de spelers komen het veld op het seizoen is begonnen. Het stadion is uitverkocht en ook het uitvak zit vol. Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een leuke avond, lekker weer, een vol stadion, super gemotiveerde spelers en spanning. Hoe staan we ervoor, er is een hoop gebeurd binnen ons, Ajax spelers zijn gekomen en spelers zijn gegaan. Compleet nieuwe staf en binnen het bestuur is ook wat verandert, en niet te vergeten een nieuwe hoofdsponsor prijkt op de shirts. Er is veel over gezegd en geschreven over de nieuwe shirts maar we moeten toegeven het is een mooi uitshirt een van de mooiste van de laatste jaren. De wedstrijd is nog geen half uur oud en de man van zestien miljoen Sulejmani scoort, Ajax staat voor. Zo gaan we ook de rust in. Het loopt nog niet echt Huntelaar wordt niet gevonden en de verdediging laat soms ook een steekje vallen, de Tilburgers worden niet van de mat gespeeld sterker nog ze bieden goed partij. Het is bloedheet dus snel wordt er nog wat te drinken gehaald en we steken er nog maar een op. We zijn er nog niet gerust op we hadden toch een ander Ajax verwacht, gretiger, sterker. Er staan wel 11 Ajacieden op het veld maar ik zie nog geen team. De spelers komen het veld op voor de tweede helft, het publiek laat zich nog maar een keer horen. De harde kern van de Tilburgers gaan zo danig te keer dat er hier en daar wat fans worden afgevoerd en er komt zelfs medische hulp het vak op. En dat is natuurlijk kaassie voor de Ajax fans. Sukkeltje sukkeltje wordt er gezongen als er een Tilburger door de stewards wordt afgevoerd. Inmiddels is de tweede helft begonnen. Het begint weer lekker binnen vijf minuten scoort Willem II. Dit had niet hoeven te gebeuren de verdediging stond niet goed. Het thuispubliek heeft het gevoel dat er meer te halen valt en laat zich goed horen. Het loopt niet bij Ajax en er komt irritatie bij de spelers. En ja hoor in de 65 minuut scoren de Tilburgers weer, we staan 2-1 achter. De Tilburgers spelen met veel meer passie en wilskracht en ze worden gesteund door een fanatieke aanhang. Ineenszitten we niet meer zo lekker, de dag waar we zo lang naar hebben uitgekeken lijkt uitte lopen op een zeer zware teleurstelling. Ons Ajax waar miljoenen in is geïnvesteerd, waar zoveel is veranderd gaat verliezen tegen een club die vorig seizoen nog tegen degradatie speelde. En ja hoor het kan nog erger ROOD, Sno krijgt de rode kaart, houdoe en bedankt komt er uit de kelen van de kingside. De eerste wedstrijd zit erop, zeer teleurstellend. Huntelaar neemt zijn spelers mee naar het uitvak om de meegereisde fans te bedanken, het gaat niet van harte maar ook dat hoort erbij. Vertonghen excuseert zich zelfs, hij houdt zijn handen zodanig dat hij wil zeggen sorry mannen het is kut het spijt me. Was de heenreis nog positief de terugreis was anders. Zwaar teleurgesteld rijden we richting Amsterdam. Wat begon als een leuke dag eindigde in een dag die we het liefst zo snel mogelijk wil vergeten. Het seizoen is begonnen. Conclusie: Het seizoen is net begonnen, we worden gewoon nog KAMPIOEN. De Meersche Helden 2008 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 17