AFCA Supportersclub vertegenwoordigd in Ajax Supporters Raad Ajax heeft in zijn Beleidsplan de ambitie en intentie uitgesproken het contact en de band met zijn supporters te intensiveren. Belangrijk onderdeel hiervan is de lancering van de Ajax Supporters Raad. Dit is een brede afvaardiging bestaande uit 11 supporters van de verschillende tribunedelen in de Amsterdam ArenA en vertegenwoordigers van de AFCA Supportersclub, Ajax Business Associates en de Supportersvereniging Ajax, die op reguliere basis aspecten met betrekking tot het supporters-beleid en alle andere zaken die supporters bezighoudt, zullen bespreken. Qnline kaartverkoop Nadat de KNVB besloot in samenwerking met Primera de activiteiten van TicketBox voort te zetten, bleek het aantal verkooppunten te zijn gedaald tot zo'n 400. Immers, bijna alle winkels die niet tot Primera behoren, verkopen géén voetbaltickets meer. In samenwerking met alle clubs is geïnventariseerd waar de knelpunten zouden komen te liggen. Het netwerk van Primera is groot maar niet landelijk dekkend of gelijkwaardig aan het voormalige netwerk van verkooppunten. Aangezien er in Amsterdam en de diverse regio's daaromheen vele verkooppunten zijn verdwenen en supporters van Ajax uit heel het land komen, heeft Ajax een alternatief gevonden in de vorm van een webshop speciaal voor tickets, ledereen kan na online registratie vanuit huis snel en eenvoudig kaarten kopen voor iedere thuis- en/of uitwedstrijd, waarna de kaarten worden thuisgestuurd. Meer info vindt je op de website van Ajax onder "kaartverkoop". Je dient je van tevoren eenmalig te registreren. Doe dit dus op tijd! Nieuw uitkaartregelement Om het recht van de nationale uitkaart te blijven behouden ben je verplicht om minimaal 2 officiële uitwedstrijden (Europees of nationaal] per seizoen te bezoeken. Je dient via de reguliere weg een omwisselbiljet te hebben gekocht en tevens zelf de verantwoordelijkheid te hebben genomen dat de (S)CC is gescand bij de betreffende uitwedstrijd. Let op: bekerwedstrijden, vriendschappelijke wedstrijden en Play-off wedstrijden tellen niet mee voor de uitkaart. Je bent bij iedere nationale uitwedstrijd verplicht om jouw persoonlijke uitkaart geldig legitimatiebewijs te tonen. De seizoenkaart geldt namelijk met ingang van dit seizoen (2008-2009) als toegangs-bewijsü! Jouw uitkaart dient voor aanvang van de wedstrijd dus altijd(l) gescand te worden door de aanwezige Ajax stewards. Zonder seizoenkaart dus geen toegang! Een seizoen (uit)kaart (lees: toegangskaart] is alleen overdraagbaar tussen uitkaarthouders onderling. Aan de hand van het scannen (en de handmatig toegekende punten] wordt bepaald of je voor het seizoen 2009- 2010 in aanmerking komt voor een (voorrang] uitkaart. Nieuw is dat ervoor uitwedstrijden geen omwissel- biljetten meer in gebruik zullen zijn. Door het online aankopen voor een uitwedstrijd, wordt je uitkaart voor die specifieke wedstrijd geactiveerd. Je krijgt dus toegang op basis van je SCC. Als je kaarten koopt via TicketBox, dan komt er altijd een kaart uit de printer in de winkel. Dit kaartje zal met ingang van heden alleen gezien worden als betaalbewijs. Ook de SCC's van degenen die bij Ticketbox kopen worden geactiveerd en geven toegang tot de uitwedstrijd. Neem je betaalbewijs/ orderbevestiging mee als bewijs! De Meersche Helden 2008 Pagina 1

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 11