kort INHUYfi WEER IETS NIEUWS: LOOPCOMBI Dat voetbalsupporters zich al jarenlang in allerlei bochten moeten wringen om uitwedstrijden van hun club te bezoeken is bekend. Bussen, treinen en zelfs autocombi's - waarbij een steward meereed met de supporters - zijn bekend uit het verleden. Dat het nog veel gekker kan, bewijzen Eerste Divisie-clubs Telstar en Haarlem. Bij deze risicowedstrijd leek het de verantwoordelijke partijen een goed idee om een loopcombi te organiseren. Supporters werd verplicht gesteld te verzamelen bij het stadion van Haarlem en "het kleine stukje" naar Velsen te lopen. Deze procedure was het jaar daarvoor ook gevolgd. Schijnbaar tot tevredenheid van de gemeenten en politie. Fanatiek Haarlem-supporter Robert was iets minder gecharmeerd van de loopcombi: 'Velsen heen en terug is toch al gauw 22 kilometer, ik ben ook al 36, dat doe ik mooi niet meer!'. Robert ging met andere fanatieke supporters op eigen gelegenheid naar Velsen. De groep van een mannetje of zestig had (overwegend) geen kaarten, maar de wedstrijd was officieel geen risicowedstrijd, dus ging men er vanuit bij het sta dion een toegangsbewijs aan te kunnen schaffen. De groep verzamelde in het bos naast het stadion, waar zich enkele supporters aansloten die wel met de loopcombi waren gegaan. Na een tijdje liep men richting de vakken. Daar werden ze onmiddellijk opgemerkt door de ruim aanwezige M.E.. De groep werd vrij snel ingeslo ten door meerdere busjes. 'Er werd een heel drama van gemaakt, de besturen van Haarlem en Telstar en zelfs de burgemeester van Velsen werden erbij gehaald', aldus Robert. 'Ze wilden duidelijk een voorbeeld stellen!' Na 2 uur overleg werd de hele groep afgevoerd. 'We werden zwaar in de boeien geslagen, het leek wel oorlog!' De Haarlem-supporters, inclusief de vijftien mèt kaartje, werden naar het politiebureau van Velsen gebracht. Daar werden ze twee uur op de luchtplaats ingesloten, ledereen kreeg een papiertje dat leek op een verkeersboete, zonder dat het bedrag was ingevuld. De grond voor deze duistere boete: overtreding van het verbod op samenscholing. Dit verbod is bekend uit verre dictatoriale landen, maar wordt nu in het democratische Nederland ook maar uit de kast gehaald voor voetbalsupporters. Na twee uur werd de groep van Robert vrijgelaten. Dit was direct na afloop van de wedstrijd, waardoor de groep alsnog dwars door de Telstar-aanhang naar huis moest. Het scheiden van supporters- groepen is toch de bedoeling van een combi? Het al belachelijke verhaal heeft nog een vervelend staartje. De onbekende boete zal waarschijnlijk 200 piek bedragen. En de Officier van Justitie heeft de pechvogels ook nog een stadionverbod in het vooruitzicht gesteld. Dat allemaal omdat je het niet zit zitten om 22 kilome ter te lopen. ZAALVOETBALTOERNOOI 25 JAAR F-SIDE Op 16 februari 2002 zal er in sporthal Zuid een zaalvoetbaltoernooi plaatsvinden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de F-Side. Tien teams van de F-Side zullen hieraan deelnemen. Dit zijn onder andere: Stud, Wezep, vak M, Praathuis, DAS, OFA, Ultras, etc. Deze groepen zullen alleen bestaan uit echte Ajax-supporters, die nauwe banden hebben met de F-Side, dus geen ingehuurde profs. Verder is iedereen welkom voor de feestavond. Het toernooi begint om 18.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Hierna is de prijsuitreiking en tot middernacht kan er gefeest worden. Voor muziek en hapjes is gezorgd, dit zit inbegrepen bij het inschrijfgeld van 150,- per team. Drank is voor je eigen rekening. Het toernooi wordt georganiseerd door Ruud, Parra, Olaf, Joark en Dick. Verschillende organi saties hebben een bijdrage gestort om dit toernooi tot een succes te maken. De tombola die er die avond zal zijn, bestaat uit topprijzen en de opbrengst zal die avond overhandigd worden aan een goed doel in de voetbalwereld. We hebben dit jaar tien teams (allemaal bekenden van elkaar), maar we hopen dat dit uitgroeit tot een jaarlijks terugkomend toernooi met 24 teams. Wij wensen ledereen een topavond en hopen dat hiermee de saamhorig heid wordt gestimuleerd. Tot zaterdag 16 febr.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 7