Supportershonk 36 287 288 289 290 291 292 2 9 3 294 295 296 297 p al dagen te laat! Op de aandeelhouders vergadering, enkele weken geleden, maakte Arie van Eijden bij zijn inleidend praatje nog steeds vol vertrouwen te zijn over de komst van het supportershome. Dit zal volgens de Algemeen Directeur in de tweede helft van dit seizoen worden gerealiseerd. Op een vraag vanuit de zaal of deze uitspraak als een tactisch gebaar naar de aanwezige suppor ters moest worden gezien, werd korzelig gereageerd. Volgens de directeur was de ontstane vertraging te wijten aan omstandighe den buiten Ajax om. Ook zou hij een man zijn die altijd zijn afspraken nakomt. Of dat daadwerkelijk zo is, kan al op heel korte termijn duidelijk worden. Het goede nieuws dat gemeld kan worden, is dat opnieuw een stap is gezet in het bouwproces. Weliswaar een kleine stap in het geheel, maar een grote stap voor de mensheid, om maar eens wat historische woorden aan te halen. De Welstandscommissie en Bouw en Woningtoezicht hebben geen bezwaren ingebracht en dat betekent dat de voorlopige bouwvergunning in de eerste week van januari 2002 wordt verwacht. In principe kan de bouw dan starten, maar er zit nog een kleine wurgslang onder het gras. Tot zes weken na het verstrekken van de voorlopige bouwvergunning is het mogelijk om bezwaarschriften in te dienen, waardoor de risico's geheel bij de opdrachtgever (Ajax) komen te liggen. Dit is uiteraard niet acceptabel en er zit niets anders op dan de bezwaartermijn lijdzaam uit te zitten. De vroegst mogelijke startdatum ligt daardoor rond half februari. Voor bouwbedrijf Roest Van der Busker is het geen enkel probleem om in genoemde periode te starten met de bouw. Wel moet nog voor de jaarwisseling een voorlopig aanneemovereenkomst getekend moeten worden met Ajax. Onduidelijk blijft of de SVA de jaarlijkse huur van de grond gaat sponsoren. Penningmeester Mare Boerop van de SVA denkt dat de meerderheid van de Financiële Commissie achter het plan staat. De onzekere factor blijft de ledenraad die op 11 december een besluit zal nemen, helaas net te laat voor dit nummer. Boerop: "de ledenraad is wat dat betreft een heel vreemd orgaan". De penningmeester geeft aan dat het belangrijk zal zijn of de ledenraad het gevoel heeft, dat het supportershonk voor iedereen toegankelijk is en niet alleen voor de vaste kern. Daarnaast bestaat nog twijfel over de vraag of degenen die het home gaat runnen (Ellen en Petra, red) de juiste personen zijn. Een deel vindt het uitstekend en verwacht, gezien de achtergrond van het tweetal, dat de communica tie met de fanatieke achterban een stuk eenvou diger zal zijn. Andere zijn nog niet overtuigd zijn beducht voor mogelijke overheersing van de fanatieke achterban op de andere Ajax-suppor- ters. De afgelopen weken zijn ook op andere terreinen activiteiten in gang gezet. Met Henk Smit, de verantwoordelijke man voor de distributie van (fris-)drank in de regio zijn al verkennende gesprekken gevoerd die positief zijn verlopen. Dit heeft al tot de mondelinge toezegging geleid dat inkoop tegen scherpe prijzen mogelijk zal zijn, waardoor het drankje voor supporters betaalbaar blijft. Het is uitdrukkelijk niet de bedoeling om Soccerworld- of Sunriseprijzen te gaan hanteren. Het supportershonk gaat vanzelfsprekend een Ajax-uitstraling krijgen. Dit zal onder andere worden gerealiseerd door allerlei voetbalattribu ten een plek te geven in het home. Van spelers shirts met handtekeningen, die al zijn toegezegd, tot supportersfoto's, alles zal zijn plaats gaan krijgen. Supporters met creatieve ideeën over de inrichting van het honk worden nadrukkelijk uitgenodigd om dit per e-mail te melden bij Olaf, de projectleider van het honk. Reactie kunnen naar supportershonk@ajax.nl. De komende weken zullen van doorslaggevend belang zijn. Als Arie van Eijden inderdaad altijd zijn woord houdt, dan kan de biertap in de tweede helft van het seizoen wagenwijd worden opgezet. Het zal toch niet waar zijn? 6

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 6