om draait: namelijk één en al satire en één en al "belachelijk makerij van iemand die door de supporters als een dikdoener wordt ervaren." Echter wat blijkt dan: nummer 36 komt uit en de voorzitter leest dat in juni 2001 maar heeft er geen kritiek op. Hij doet er niets mee. Hoewel hij die column dagelijks zegt te lezen, heeft hij er geen kritiek op. Pas op het moment dat nummer 37 uitkomt met een column met daarbij een foto van eiser, afgebeeld met waterhoofd, een signatuur waarbij afgebeeld is een gedeelte van de koers van Ajax, namelijk down, down, down, en een e-mailadres waarvan een ieder weet dat het absoluut niet waar kan zijn, komt er een protest van hem. Ook wordt Van Praag, die zich tijdens de zitting zichtbaar moet vermannen om het betoog van Hamer niet te interrumperen, nog even een oud citaat van Johan Derksen ingewreven: "Dat klopt, de Ajax-voorzitter is innemend en charmant zolang hij geen tegengas krijgt. Zodra hij zijn zin niet krijgt wordt hij vals met de neiging om na te trappen en heeft hij de langste tenen van Nederland. Ajax werd onder zijn leiding een modale club en als ex-scheidsrechter was Michael van Praag opvallend goed in natrap pen... Intussen overschatte de Ajax-voorzitter zich schromelijk door te denken dat hij de supportersproblemen wel even zou oplossen... Dat hij zichzelf wat dat betreft behoorlijk heeft overschat blijkt ook wel uit een supportersbij eenkomst georganiseerd door de voorzitter. Dat werd een waar drama. Een heel voetbalstadion vol met nog geen dertig supporters." Rechtbankpresident Peeters was na anderhalf uur juridisch bekvechten eveneens van mening dat DAS zich de satirische column, zelfs met een foto, mocht permitteren. "Hoge bomen, vangen nu eenmaal veel wind". Ook kon Peeters meer aan de orde is. Rectificatie zoals op hoge poten geëist, is daarmee volledig van de baan. Laat staan dat er, zoals beweerd door AT5, excuses aangeboden zouden worden. Het kort geding is met instemming van betrokkenen geroyeerd. meegaan met Hamer's verweer over de niet- ontvankelijkheid van de eiser. Het gebruik van de handtekening (of in de visie van DAS: de koers van het Ajax-aandeel tussen januari en maart van dit jaar) en het nep-email adres lag wat gevoeliger. Het verzoek om in een schorsing tot een compromis te komen werd door beide partijen geaccepteerd. Tijdens de schorsing werden Michael van Praag en DAS het na enig geharrewar eens over een voorgestelde verklaring die in dit nummer zou moeten worden gepubliceerd. Het spreekt voor zich dat DAS geen enkel probleem heeft iets te verklaren, dat al lang niet "Zoals jullie in nummer 38 van DAS hebt gelezen is er op 31 okotber 2001 een kort geding geweest van Michael van Praag tegen de redactie van DAS. Hiermee berichten wij jullie over hetgeen daar toen besproken is. Wij hebben begrepen dat Micahei van Praag vooral bezwaar heeft tegen het gebruik van zijn handtekening onder het artikel 'van de voorzitter' in nummer 37 en het opnemen van het e-mailadres dat door het gebruik van de naam verwarring kan wekken. Wij hebben op de zitting erkend dat het gebruik van de handtekening niet correct was en we hebben zoals jullie al weten al voor de zitting het nep e-mailadres van onze website gehaald omdat we begrijpen dat daardoor voor Van Praag ongewenste verwarring kan ontstaan. Van Praag is met ons van oordeel dat in een blad als het onze het mogelijk moet zijn scherp over hem te schrijven, ook onder de kop 'van de voorzitter' of een vergelijkbare koptekst. Van Praag heeft er dan ook geen bezwaar tegen dat in dat verband een foto van hem in ons blad wordt afgedrukt. Alle argumenten vernomen hebbend, hebben wij toegezegd de handtekening of iets dat op een handtekening lijkt niet meer te plaatsen onder de rubriek 'van de voorzitter' of onder artikelen waarvan de indruk wordt gewekt dat ze van Michael van Praag afkomstig zijn en voorts hebben wij toegezegd dat we het e- mailadres niet meer in gebruik zullen nemen. Daarmee is de kwestie tussen ons en Michael van Praag uit de wereld". 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 5