VOORZITTER Afscheid nemen van iemand die je niet graag mag is makkelijk, afscheid nemen van iemand die je na aan het hart ligt, kan daarentegen soms zeer zwaar vallen. Zo kan ik mij indenken dat de redactie van dit fanzine, dat ik zo graag lees, het zeer moeilijk heeft met mijn nakende afscheid. Toch wil ik bij deze de geruchten bevestigen dat dit mijn laatste column voor De Ajax Ster is. De redactie en ikzelve zijn er helaas niet uitgekomen. In de keiharde voetbalwereld is geen plaats voor sentimenten, slechts zakelijke overwegingen gelden nog. Hoewel het columnistschap van DAS voor mij een jongensdroom was die uitkwam, betekent het feit dat de redactie niet aan mijn financiële wensen tegemoet kon komen voor mij, dat de waardering die ik zo van harte verdien niet aanwezig is. En dat terwijl ik mij voor DAS evenals voor het supportershome altijd volledig heb ingezet. Dit zal dan ook mijn laatste bijdrage aan dit blad zijn. Ik weet dat hiermee veel lezers benadeeld worden, aangezien ik het blad van het laatste beetje humor beroof, maar mijn keuze staat rotsvast. Vanaf deze plaats wil ik toch enige woorden wijden aan het zogenaamde kort geding. Zoals u weet, heeft communicatie bij mij altijd hoog in het Ajax-vaandel gestaan. Ook met de DAS-redactie heb ik altijd het genoegen gehad een goed contact te onderhouden. Uit het feit dat ik de helft van de redactie bij voornaam ken, blijkt de innige relatie die wij al deze jaren onderhouden hebben. Regelmatig zeg ik dan ook tegen de redactie: "kom effe langs". Door al mijn drukke bezigheden naast Ajax ben ik overdag niet altijd thuis en ik heb daarom voorgesteld op de rechtbank aan de Parnassusweg af te spreken. Vervolgens wordt dit door de heren van de media volledig uit zijn verband gerukt. Tevens wil ik mijn ongenoegen kenbaar maken over het feit dat een deel van de redactie het schijn baar nodig vond met baarden op ons onderonsje te verschijnen. Dit is werkelijk Ajax-onwaardig. Ik herhaal nog maar eens de twee gouden regels van onze mooie NV: een Ajacied trekt zijn jasje niet uit en laat zijn baard niet staan. Een beetje meer respect zou u sieren heren! Tevens wil ik ten zeerste tegenspreken dat er sprake is van een verstoorde relatie tussen mij en een gedeelte van de fans. Uit het feit dat veertig F-Siders de moeite hebben genomen mij moreel te ondersteunen tijdens het kort geding blijkt wel hoe goed mijn relatie met de fans is. Bovendien hebben nog eens 42.000 seizoen kaarthouders geen enkele sympathie voor DAS laten blijken, waardoor ik ervan uitga dat deze mensen volledig aan mijn kant stonden. Dat in sommige media op welhaast satanische wijze wordt bericht dat ik geen gevoei voor humor zou hebben, doet mijn Ajax-hart pijn. Ik vind dit werkelijk een gotspe. Heb ik niet voldoende aangetoond over een overweldigende portie humor te beschikken door in het programma van de onvolprezen heer Spaan onze mooie club volledig belachelijk te maken? Dat mijn gewaardeerde vriend jorien niet in persoon verscheen, maar een dubbelganger stuurde, toonde maar weer eens aan dat humor een typische Amsterdamse trek is. Naast het optreden in Studio Spaan valt eigenlijk mijn gehele periode als voorzitter te kenmerken als humoristisch. De overgang naar de Arena, de beursgang, vier trainers in vier jaar, de hilarische deelnemingen in Oegandese en Papua-Nieuw-Guinese clubs, het aanstellen van leo beenhakker als technisch directeur zijn slechts enkele grappen en grollen waarvan de echo nog jaren in ons mooie stadion zal doorklinken. In de loop der jaren heb ik hierover veel dankbrieven van supporters mogen ontvangen. Ook over de actie in Heerenveen wil ik nog iets kwijt. In diverse publicaties wordt verontwaardigd geschreven dat ik mijn schoonvader heb meegenomen naar deze wedstrijd. Wat ik nergens lees is dat ik mijn andere twaalf schoonvaders en de vaders van mijn mattresses niet heb meegenomen. Laat staan hun moeders. Zou ik wel zo gehandeld hebben dan zouden de beschikbare vijfhonderd kaarten niet voldoende zijn geweest. Met mijn onbaatzuchtige gedrag heb ik de actie gered. Tot slot wens ik u nog heel veel plezier in mijn laatste maanden als voorzitter. Ik hoop dat u er net zo van zult genieten als van de afgelopen twaalf jaar. Michael van Plaag 57

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 57