Hij ziet haar lachende gezicht en haalt de trekker over Ze schreef dat ze van hem vervreemdde omdat hij van voetbal hield. Dat zijn passie belangrijker voor hem was dan zij. Dat was een leugen. Voetbal was het enige dat de leegte kon vullen, die zij achterliet. Ze draaide de feiten om, de hoer. Hij steekt de joint op en inspecteert zijn boxen. De frontjes van de reusachtige Mark's II van IMF ontbreken, maar verder lijkt er niets beschadigd. Het is stil in huis. Bij de versterker pakt hij een cd van Iggy Pop en toetst op de cd-speler het nummer in van Lust for Life. Met de afstandsbe diening controleert hij de instellingen van bass en treble. Dan toets hij loudness in. Hij denkt even na en gaat dan naar de schouw, waar hij een ingelijste foto van een stralende Josine in zijn handen neemt. Hij kijkt er even naar en lijkt te twijfelen. Dan loopt hij ermee naar het balkon en plaatst de lijst op de balustrade. Vervolgens pakt hij de afstandsbediening en zijn revolver, en met het flesje bier, de joint en een asbak, zet hij zich in Lotus houding op de grond, in het midden van de kamer. Hij ontspant zich, totdat zijn houding in balans is. Hij neemt nog een trekje en een slokje lauw bier, en drukt dan op play. Met de volume regeling laat hij het geluid aanzwellen tot orkaankracht. De ruiten trillen in de sponningen, de vloer dreunt onder zijn gekruiste benen. Langzaam heft hij de loop en hij kijkt goed of de baan van het schot boven de huizen aan de overkant van de straat uitkomt. Dan legt hij de afstandsbediening op de vloer en neemt de revolver in beide handen, net als Jodie Foster in The Silence of the Lambs. Zijn handen trillen niet, hij ziet het lachende gezicht van Josine en hij haalt de trekker over. De knal wordt maar ten dele overstemt door Iggy Pop. De foto is verdwenen. De rood-witte vlag golft zacht heen en weer. En Roy denkt: 'Als ik alles heb verloren, is er altijd nog Ajax.' 56

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 56