'Het is volbracht,' denkt hij ongelovig en vol ontzag Terwijl hij de keuken inloopt en een pak Appelsientje uit de koelkast trekt en dat direct aan zijn keel zet, boren meer beelden van de nacht zich een weg naar boven, en een onbestemd gevoel krijgt de overhand op hem. Hij ziet flarden van de gekte op het Leidseplein, de vernielingen, de zoektocht naar zijn meisje. In bekende kroegen dacht hij haar te zien, maar steeds was het een ander. Juist deze nacht wilde hij haar zien. Maar het was te laat. Alles werd zwart. Hij schudt de gedachten van zich af, trekt een joggingbroek en een zwart Metallica T-shirt aan, en loopt de kamer in. Op het zwarte spiegelglas van de salontafel liggen sporen van wit poeder, ernaast ligt nog wat white widow. Hij maakt een joint, pakt een halfleeg flesje bier en laat zich op de bank zakken. 'Als ik nu muziek opzet, krijg ik geheid ruzie,' denkt hij. Boven hem woont een Turkse familie. Elk weekend hoort hij onvervalste teringherrie uit Turkije. Uit een diepe spleet tussen de rugleuning en een zitkussen van de bank, vist hij een revolver. Hij contro leert of de enige patroon die nog over is, in de kamer zit. Dan steekt hij het wapen weer terug in de spleet en bedekt die met een klein zwart kussen. In dit huis woonden ze samen. Zij was beeldschoon, ze had de mooiste ogen die hij ooit had gezien. Turkoois. Voor haar had hij de vloer geschuurd, geschilderd, gelakt, geschilderd, gelakt, opnieuw geschilderd om de juiste kleur turkoois te krijgen, en opnieuw gelakt. Nu leek het of je door de vloer heen kon kijken, waardoor de kamer hoger oogde, en de kleur was precies als van haar ogen, als van de Middellandse Zee, de lichtgroenblauwe branding. Op een dag schreef ze hem dat ze al een halljaar een ander had. Het huis werd leeg en koud. Zij werd schrijfster. Ze noemde zich Josine Saffraan, omdat ze haar echte naam, Josine Grutter, te bekrompen vond. Ze schreef een boek. Over hem. Over Roy. Dat had ze beter niet kunnen doen. 55

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 55