Elk weekend hoort hij onvervalste teringherrie uit Turkije Maar wanneer hij te snel uit bad stapt en naar de keuken wil lopen, begint het direct weer te dreunen in zijn hoofd en hij denkt: 'Wat is er toch gebeurd? Waar ben ik geweest? Mijn geheugen is naar de klote. Wat een dorst.' Het blijft een donkere massa in zijn hoofd wanneer hij de keuken in wil gaan, maar onwillekeurig dwaalt zijn blik kort door de woonkamer en als getroffen door een splijtende schicht van hellevuur blijft hij als versteend staan. Binnen een fractie van een seconde wordt hem alles duidelijk. Niets is meer hetzelfde. Een tornado van vreugde heeft een spoor van vernieling aangericht in zijn kamer. De zwarte, leren bekleding van de tweezitsbank is doormidden gescheurd, stoelen staan en liggen schots en scheef door de kamer. Op de turkoois geschilderde plankenvloer liggen lege bierblikjes, platgetrapte peuken en lege bakjes van de afhaalchinees. De grote stapel VI's is omgestoten. De zwarte salontafel is bezaaid met lege bierflessen, lege wijnflessen, lege glazen, een lege fles tequila, lege wietzakjes en overvolle asbakken. Eén asbak ligt omgekeerd op het witte, wollen, Chinese tapijt, de inhoud ligt ernaast. De deuren naar het balkon staan wagenwijd open. Een vitragegordijn is afgescheurd en hangt in een Yucca. Een witte vlag, die is vastgeknoopt aan het balkon, met in het midden een rode baan en het beeld van de gehelmde Griekse held Ajax, golft zacht heen en weer in de meiwind. De winkelstraat is uitgestorven. De zon is net op. Ajax-AC Milan. In een flits dringt de werkelijkheid zijn benevelde brein binnen en hij voelt een krachtige adrenalinestoot. Pijlsnel loopt zijn geheugen vol. De laatste, slopende minuten, de truc van Davids, de bal op Rijkaard, de steekpass op Kluivert, de uitgestoken teen. Even staat zijn hart stil en worden zijn ogen groot en vochtig. 'Het is volbracht,' denkt hij ongelovig en vol ontzag. 'En daarom is het vandaag Hemelvaartsdag. De helden stijgen op naar de hemel, in een vliegtuig vanuit Wenen. En Rotterdam en Italië zijn in rouw gedompeld. Te gek!' 54

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 54