'Als Van Gaal zijn kop kaal laat scheren is-ie Kurtz' terde hersenen hem een seintje dat zijn blaas op springen staat, en is hij weer wakker. Maar voor opstaan heeft hij geen energie. Opnieuw ziet hij de droombeelden voor zich. Kolero de bolero, het was waanzinnig echt. Maar hoe kan je nu voetballen zonder voeten? Die Van der Ende begrijpt echt geen klote van het spelletje. Maar zag ik het op tv of stond ik op de staantribune? Nog even en ik ben het kwijt. Alles wat ik ooit heb gezien, zit verstopt in mijn hoofd, ik kan er alleen niet bijkomen.' Roy draait zich weer op z'n rug om de druk op z'n blaas te verminderen. Hij heeft het gevoel of er een op hol geslagen draaimolen tekeer gaat in zijn kop. 'Ik kan me niets meer herinneren,' stelt hij vast. 'En ik heb een ontzettend droge bek. Nu moet ik actie ondernemen. Shit.' Hij blijft liggen, wrijft langdurig in zijn rode ogen en kijkt wazig voor zich uit. Aan de muur tegenover zijn bed hangt een levensgrote poster. Een rivier kronkelt door de Mekong- delta. Een grote, opkomende zon doemt op boven het water, ochtendnevel geeft de zonsopgang een dromerige sfeer. Een gesloten formatie Huey-gevechtshelikopters doorklieft de oranje gloed. In wilde witte letters staat eroverheen gekalkt: Apocalypse Now! Hij hoort de stem van Jim Morrison die The End zingt. Hij ziet de wieken van een heli langzaam veranderen in een draaiende propeller aan het plafond van zijn kamer. Hij denkt: 'De film is begonnen. Ik sta op, til met een pink een luxaflexje op en kijk naar het straatrumoer onder mij. Ik neem een slok lauwe whisky en mompel in mijzelf Amsterdamshit. I'm still only in Amsterdam.' Roy grinnikt en denkt: 'Als Van Gaal zijn misvormde kop kaal laat scheren, is-ie Kurtz geworden. Walter Louis Kurtz. Dan laat hij elke kritische journalist onthoofden.' Weer ziet hij droombeelden voor zich. Het felgekleurde programmaboekje met de kleine foto's, en Beenhakker die hem niet wisselde, terwijl hij geen bal goed raakte. Dan hoort hij het gedreun van een langsrazende tram en is hij alle beelden kwijt. 'Kut, ik ben vergeten de ramen te sluiten,' denkt hij. 'Nu ben ik wakker geworden van die teringtram. Wat een klotestraat is dit.' 52

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 52