DE DAS-REDACTIE: de laatste sukkels die geen geld verdienen voetbalsupporters Ajacied vrijgepleit in hoger beroep Tegen de 41-jarige E.N. is in hoger beroep voor een mishandelingzaak van een feyenoord- supporter bij de wedstrijd om de JC-schaal in 1999 vrijspraak geëist. Eerder werd N. door een lagere rechtbank tot drie weken cel veroordeeld. N. die bij zijn arrestatie zwaar is mishandeld, heeft 32 dagen onschuldig in de cel gezeten. Dit zou als afschrikwekkend voorbeeld moeten dienen voor potentiële relschoppers van het EK2000. Het slachtoffer pleitte N. vrij van mishandeling, maar de arendsogen van de commandant van de aanhoudingseenheid Marcel Groenendaal hadden iets heel anders gezien. Groenendaal verklaarde zelfs onder ede dat N. geslagen zou hebben. Ook het eerder aangedragen 'bewijsmateriaal' met betrekking tot het frequent gebruik van mobiele telefoonverkeer van N. om de achterban te mobiliseren bleek van geen enkele waarde. N. belde niet een keer, maar werd zelf slechts een keer gebeld zo bleek na onderzoek. Toch zit er bij de vrijspraakeis van het OM een grote adder onder het gras. N. komt weliswaar op vrije voeten, maar Groenendaal die mogelijk meineed heeft gepleegd komt makkelijk weg. Een strijdlustige N. wil het er niet bij laten zitten en vind zichzelf slachtoffer van intimiderende politiepraktijken. Naast een civiele procedure voor schadevergoeding wil N. Groenendaal laten vervolgen wegens meineed. De Rijksrecherche zal worden verzocht een diepgaand onderzoek in te stellen. Ook voor de zware mishandeling, waar een medisch rapport is opgesteld door een gevangenisarts, wil N. de politie laten bloeden. N. ziet zijn zaak als een grote overwinning voor supporters op het alsmaar toenemende intimida tiegedrag van de politie. Dit laatste bleek maar weer eens tijdens de zitting. Een Ajacied werd met veel machtsvertoon van de publieke tribune geplukt vanwege een mogelijk aandeel in de rellen bij Ajax - NAC. De man moest enige tijd later zonder enige vorm van excuses alsnog vrijgelaten. Een oud-bestuurslid van de OFAdie het voorval op de gevoelige plaat wilde vastleggen, werd eveneens in zijn kladden gegrepen. Kort daarop werd het fotorolletje uit het toestel getrokken. 48

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 48