HOE HET IS GEGAAN De regen tikt tegen het raam van de immense slaapkamer. Elke druppel dreunt minutenlang na in het hoofd van dhr. Van Plaag. Oef, wat een koppijn. Hij draait zich nog even om, proberen de kater nog wat te laten zakken. Verwarrende beelden van jorien en harry in niets dan een roze slip op de tafel, en het zoenende stelletje bosvelt en van bommel flitsen door het bonkende hoofd van dhr. Van Plaag. Dan een helse hoge toon, aaah wat is dit. Het blijkt de wekker te zijn. Kreunend en steunend staat hij op. Bij nader onderzoek blijken het niet zijn spieren te zijn die het piepende geluid voortbrengen, maar het zijn hele lichaam bedekkende latexpak dat hij gisteren met zijn tequilla-hoofd niet meer uitgekregen heeft. Na een enkele minuten durende worstelpartij slaagt hij erin het pak van zijn lijf te verwijderen. De douche is helaas ijs- en ijskoud. Na een hand chips en een slok lauw bier, begeeft hij zich naar rotterdam cs. Hij pakt de eerste, de beste trein naar Amsterdam en stapt een uur later nog steeds half misselijk uit op het Amstel-station. Gauw bus vijftien en nog een stukje lopen. Een uur te laat loopt hij het terrein van De Meer op. Tante Joan heeft de koffie al klaar en wil hem nog wat advies geven, een snauw van de katerige Van Plaag is haar dank. Snel naar de eerste afspraak. Half slapend luistert hij naar de verschillende plannen en kiest gapend voor het ontwerp van de man die hem onder tafel een tientje toestopt. De andere ontwerpers vervloekend vanwege hun gierigheid stuurt hij hun de gang op. Nog even napraten over de grootte van de koninklijke loge en het exacte aantal skyboxen. Met een flink glas wodka drinken de ontwerper en Van Plaag op de goede afloop. Een ferme handdruk nog en enigszins waggelend begeeft Van Plaag zich richting de tweede afspraak. Het bureau van de kaartverkoop staat op de agenda. Hij voelt zich alweer helemaal top, de show met vuurwerk en cheerleaders kan hem wel bekoren. Met de magische woorden: "En zo verdient u miljoenen guldens ten koste van de supporters en bent u tevens verlost van de F- Side en hun hinderlijke gezang," besluiten de uit een Andrelon-reclame weggelopen zakenjon- gens hun betoog. Fantastisch denkt Van Plaag terwijl de dollartekens in zijn ogen blijven rollen en springen. Het contract is snel getekend, niet in de laatste plaats door de zeer aantrekkelijke voorzittersbonus die aan het voorstel verbonden was. Met een euforisch gevoel in zijn hele lichaam gaat Van Plaag nu op weg naar de laatste gasten die in de bestuurskamer wachten. Een aantal infantiele vrienden van hem hebben namen bedacht voor het nieuwe evenementenpaleis dat Ajax in de Bijlmer gaat bouwen. Het wordt een lange vergadering. Het is zo moeilijk kiezen tussen het oer-Hollandse philipsdome en het internationaler klinkende Sony-playstadium. Ineens herinnert Van Plaag zich zijn laatste principe, géén sponsornaam voor het stadion. In alle haast, het is tijd om met de scheidsrechter van zondag naar Yab-Yum te gaan, wordt een nieuwe naam bedacht. Het moet internationaal klinken, dat past bij de uitstraling van het merk Ajax. Gezamenlijk wordt gekozen voor de briljante naam Amsterredem Arienah. Opgewekt verlaat Van Plaag het Ajax-terrein. Hij heeft zich er toch maar mooi door heen geslagen. Nu nog even naar De Wallen en vanavond staat er weer zo'n geweldig feest bij gerard op het programma. Hij kan niet wachten 45 I

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 45