MIKEY'S DAG HOE HET HAD MOETEN GAAN Het zonlicht komt door de kleine kier in de roodwitte gordijnen de sobere slaapkamer binnen. De zonnestralen vallen recht op de ogen van Mikey. Het hindert hem totaal niet, hij is al klaar wakker. Fit en scherp als hij is voor deze belangrijke dag. Veel afspraken staan er op het programma. Met een vrolijke sprong komt hij uit bed en begeeft zich richting de douche. Zich lekker insmerend met Ajax-zeep bedenkt hij zich wat hij allemaal te doen heeft vandaag. Tien minuten en een heerlijk ontbijtje later staat hij op het punt om op te stappen. Nog even een dikke kus van vrouwlief en hij is weg. Zich keurig aan de snelheid houdend is hij in tien minuten bij afslag Watergraafsmeer. Links, rechts en hij draait het terrein van De Meer op. Wat een heerlijk gevoel, elke keer weer valt de liefde van dit stadion als een warme deken over hem heen. Het is ook een droevig gevoel, want de club moet verhuizen. Maar hij zal ervoor zogen dat de overgang zo gladjes mogelijk zal verlopen, zowaar hij Mikey van Braaf heet. Het is pas tien voor negen, tijd zat om een kop koffie te drinken in het spelershome. De geur van heerlijke tante-Joan-koffie komt hem in de gang al tegemoet. Een kort babbeltje met Jari en hij is er nu echt klaar voor. Joan geeft hem nog een goed advies: "Laatje zo niet gek maken door die snelle jongens hè, Mikey". Met een vriendelijk knikje beantwoordt hij haar zorgzame woorden. Tuurlijk niet, hij weet dat iedereen geld aan Ajax wil verdienen, maar dat zal hij niet toelaten. De eerste afspraak is met de mogelijke architec ten van het nieuwe stadion. Een duizelingwek kende hoeveelheid ontwerpen krijgt hij te zien. De een nog lachwekkender dan de ander. Vooral het ontwerp in Zuidoost met een tankgracht van twintig meter, eindeloze trappenhuizen en als uitsmijter een schuifdak werkt enorm op zijn lachspieren, ronde tribunes dat doen ze maar in rotterdam. Hij kiest voor het ontwerp van ene Daan Roodenburgh junior. Een beetje het Sampdoria-model. Hoge steile rechte tribunes, staanplaatsen en bovenop het veld. Eigenlijk is het net De Meer maar dan met een tweede ring. Ook de plek bevalt hem, naast het huidige stadion, dat als trainingsveld voor de jeugd en het tweede zal gaan dienen. Zich nog verbazend om de troep die sommige architecten hem hebben durven voorschotelen, begeeft hij zich naar de volgende afspraak. Het bureau "Money, you and us" heeft een voorstel voor de kaartverkoop voor het nieuwe stadion. Vooraf zich al afvragend wat deze heren kunnen toevoegen, wacht Mikey hun komst af. Twee van de gel druipende heren komen binnen en rammen Mikey keihard op de schouders. Na een flinke scheut rum in hun koffie gegooid te hebben, beginnen de mannen hun relaas. Na vijfentwintig minuten is de lasershow voorbij en moet het Mikey duidelijk zijn hoe hij zoveel mogelijk geld kan verdienen. Hem een pen en contract onder de neus drukkend wacht het gluiperige tweetal af. "Heren hartelijk dank voor uw uitermate boeiende show, maar wij zijn er al uit. Elk vak in De Meer krijgt een eigen vak in het nieuwe stadion en de nieuwe mensen mogen lekker op de tweede ring gaan zitten", laat Mikey hen weten. Hoofdschuddend gaat hij nog even bij de training van het eerste kijken, terwijl hij wacht op de laatste afspraak. Een denktank van wijze mannen heeft een aantal namen voor het nieuwe onderkomen bedacht. Het wordt voor Mikey de derde vermoeiende afspraak van de dag. Rare Amerikaans aandoende namen krijgt hij te horen. Ook al deze types moet Mikey teleurstellen. "We zijn er nog niet helemaal uit, maar we twijfelen tussen Johan Cruijff-stadion en De Nieuwe Meer, misschien vragen we het de seizoenkaarthouders wel, in ieder geval bedankt". Zuchtend verlaat Mikey de bestuurskamer, wat een stelletje nitwits, hoe krijgen ze het bij elkaar verzonnen?! Opgelucht dat hij gisteren zo lekker op tijd naar bed was gegaan, begeeft hij zich naar het F-Side-honk om nog even een autoband te plakken. 44

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 44